ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zemetrasenie v DAC: Štyria hráči odchádzajú!
zdroj: fcdac,sk

Zemetrasenie v DAC: Štyria hráči odchádzajú!

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže z Dunajskej Stredy bude musieť po úspešnej sezóne zakončenej ziskom bronzových medailí značne upraviť káder. Definitívne zbohom totiž dalo Žitnému ostrovu až kvarteto dôležitých futbalistov.

Po sezóne skončilo hosťovanie kľúčovému mužovi Zsoltovi Kalmárovi, ofenzívny stredopoliar sa vracia do bundesligového Lipska. Kontrakty zase vypršali trojici futbalistov Noé Achille Kwin, Yves Simon Pambou a Marko Živković. Informovala o tom webstránka DAC„Uvedenej štvorici hráčov ďakujeme za všetko, čo pre náš klub v uplynulom období odviedli. Špeciálne poďakovanie patrí Kwinovi, ktorý bol s nami od úplného začiatku transformácie klubu. Samozrejme, výrazne sa do klubových dejín zapísali aj ostatní, zažili sme spolu niekoľko skutočne krásnych momentov. Všetkým štyrom prajeme do ďalšieho futbalového aj súkromného života predovšetkým pevné zdravie a veľa úspechov,“ povedal na margo odchodu spomínanej štvorice športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Najdlhšie slúžiaci bol kamerunský obranca Kwin, ktorý bol súčasťou DAC od jesene 2013 a ako jediný hráč vo vlaňajšom kádri prišiel ešte pred prevzatím klubu súčasným majiteľom Világim. Od novembra 2016 sa tiahnu jeho problémy s kolenom. Simon Pambou prišiel pred sezónou 2015/16, po troch rokoch zatúžil po novej výzve, hoci mal klub záujem o jeho služby aj naďalej. Srbský pravý krajný bek Živkovič odišiel pre pretlak na svojom poste. „Simon mal výbornú najmä poslednú sezónu, no napriek našej snahe predĺžiť zmluvu zatúžil po troch rokoch po novej výzve. So Živkovićom sme vzhľadom na výraznú konkurenciu na pravom kraji obrany dospeli k dohode a po dva a pol roku sa naše cesty rozídu,“ dodal k zvyšnej dvojici hráčov, ktorým sa ukončili zmluvy Van Daele.

Špecifická situácia nastáva v prípade deväťnásobného maďarského reprezentanta Zsolta Kalmára, ktorý si v priebehu 25 štartov pripísal päť gólov. Kmeňový hráč nemeckého Red Bull Lipsko pôsobil vo Fortuna lige jednu sezónu. „Čo sa týka Kalmára, jeho hosťovanie trvalo do 31. mája. Samozrejme, sme otvorení ďalšej spolupráci s jedným z ťahúňov mužstva v minulom ročníku, ale uvedomujeme si, že o hráča Zsoltiho kalibru je na trhu veľký záujem,“ dodal športový riaditeľ klubu pre oficiálny klubový portál

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk