ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická Lokomotíva bude mať nového trénera, Albert Rusnák skončil
zdroj: fclokomotiva.sk

Košická Lokomotíva bude mať nového trénera, Albert Rusnák skončil

Nečakaná zmena nastala necelý týždeň pred štartom letnej prípravy v tábore Lokomotívy Košice. Na lavičke ambiciózneho druholigistu ukončil svoje pôsobenie tréner Albert Rusnák. Vedenie klubu s ním na jeho vlastnú žiadosť rozviazalo kontrakt.

Rusnák zasadol na lavičku Lokomotívy začiatkom septembra 2016, vo funkcii nahradil Branislava Sokoliho. Jeho pravou rukou bol Jozef Džubara. Pod vedením niekdajšieho slovenského reprezentanta skončili modro-bieli v sezóne 2016/2017 na 7. mieste. Už v celoštátnej druhej lige, v uplynulom ročníku 2017/2018, obsadili 4. priečku v konečnom poradí.

Prezident Lokomotívy Košice Peter Daduľák sa s Rusnákom len vo februári 2018 dohodol na predĺžení spolupráce do 30. júna 2021. Okrem funkcie hlavného trénera pri A-mužstve zastával i pozíciu šéftrénera mládeže.

Albert Rusnák
Albert Rusnák (fclokomotiva.sk)

"Trénerovi Rusnákovi ďakujeme za prácu, ktorú u nás odviedol. Klub bol s jeho službami veľmi spokojný, o čom svedčí i nedávne predĺženie spolupráce. Zanechal u nás hlbokú brázdu. Pokúsime sa ho nahradiť trénerom s podobnou filozofiou a zmýšľaním, ktorý bude akceptovať myšlienku, že bude zároveň i šéftrénerom mládeže. Máme ústnu dohodu s novým kormidelníkom. Určite to bude mladý a vzdelaný človek," prezradil pre fclokomotiva.sk športový riaditeľ klubu Róbert Jano st.

Modro-bieli zatiaľ nezverejnili meno nového kouča. Letnú prípravu na nový ročník 2018/2019 odštartujú v pondelok 18. júna.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk