ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad získal oporu Spišiakov, na lane má aj Afričanov
zdroj: fkpoprad.sk

Poprad získal oporu Spišiakov, na lane má aj Afričanov

V pondelok podvečer odštartovali letnú prípravu pred sezónou 2018/2019 aj futbalisti druholigového Popradu. Ambicióznemu klubu opäť nevyšla snaha prebojovať sa medzi slovenskú elitu, a tak o to pokúsi v nasledujúcom ročníku. V kádri dôjde len k minimálnym zmenám.

Prvou posilou Podtatrancov je krajný obranca Kamil Zekucia, ktorý do Popradu prichádza zo Spišskej Novej Vsi. S klubom podpísal kontrakt na tri roky. „Ešte na konci uplynulej sezóny sa mi ozvali ľudia z Popradu, či nechcem prísť posilniť káder A-mužstva FK Poprad. Ani som to nemusel dlho zvažovať, vieme, aké je Poprad ambiciózne mužstvo. Určite zavážilo to, že Poprad má vysoké ciele. Klub ide správnou cestou a ja sa chcem posunúť ďalej v mojej kariére. Mal som aj iné ponuky, ale rozhodol som sa pre Poprad,“ prezradil pre klubový web svojho nového zamestnávateľa 27-ročný bek s ofenzívnymi chúťkami, ktorého často vídať aj pred bránou súpera.

„Veríme, že pre nás bude posilou. Je to hráč z regiónu, bojovník, srdciar. Preto sme zvolili takýto typ futbalistu,“
 povedal na adresu prvej letnej posily asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Ten už v realizačnom tíme nebude spolupracovať s Jaroslavom Belejčákom, ale od 1. júla sa k nemu pripojí Marek Petruš z Prešova. Letná príprava mužstva potrvá šesť týždňov, modro-bieli ju absolvujú v domácich podmienkach. Odohrajú šesť prípravných duelov, z toho dva proti fortunaligistom Podbrezovej a Michalovciam. 

Kamil Kopúnek a Štefan Zošák
Kamil Kopúnek a Štefan Zošák počas úvodného tréningu FK Poprad pred sezónou 2018/2019 (fkpoprad.sk)

V kádri Popradu už nefiguruje trojica Jakub Šašinka, Miroslav Daško a Ján Hatok, naopak, pokračuje trojica skúsených futbalistov Šesták, Kopúnek, Zošák. V najbližších dňoch sa do tréningového procesu pripoja ďalší hráči, medzi nimi aj dvaja Afričania. „Do novej sezóny vstupujeme s málo pozmeneným kádrom. Máme vytypovaných dvoch – troch hráčov, ktorých sme sledovali na jar. Uvidíme, čo sa nám podarí zrealizovať. Môžem povedať, že v najbližších dňoch ku nám príde krajný obranca zo Zambie,“ odhalil pre fkpoprad.sk prezident klubu Roman Dvorčák.

Program prípravných zápasov FK Poprad pred sezónou 2018/2019:

16.6. Demjata – FK Poprad (16.00 hod.)
23.6. Podbrezová – FK Poprad (10.30)
30.6. FK Poprad – Termalica (Poľsko – 17.00)
4.7. FK Poprad – Michalovce
7.7. Mielec – FK Poprad
14.7. FK Poprad – FC Košice (V. Opátske)

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk