ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina angažovala gruzínskeho beka, Belaník: Má potenciál
zdroj: mskzilina.sk

Žilina angažovala gruzínskeho beka, Belaník: Má potenciál

Po tom, ako vedenie MŠK Žilina informovalo o ukončení spolupráce s viacerými hráčmi, ktorí sa nedokázali naplno presadiť v A-tíme, prichádzajú "šošoni" i so správou o prvej letnej posile, ktorou je gruzínsky obranca Giorgi Tevzadze.

Dvadsaťjedenročný krajný bek podpísal so Žilinou zmluvu do 30. júna 2021. Bývalý hráč Dinama Tbilisi prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami Gruzínska. Po Giorgim Cimakuridzem bude druhým futbalistom z tejto krajiny, ktorý si na seba oblečie dres MŠK.

„Prvé dojmy sú zatiaľ pozitívne, štadión vyzerá výborne, takže cítim, že som spravil dobre. Nechýba mi motivácia, chcem ukázať zo seba to najlepšie, svoje schopnosti a talent. Samozrejme, chcem hrávať a stať sa dôležitou súčasťou tímu. Teším sa na prvé stretnutie so spoluhráčmi, trénermi, celým tímom,“
 rozhovoril sa pre mskzilina.sk Tevzadze, ktorý neprišiel do úplne neznámeho prostredia: „Hlavným trénerom reprezentácie Gruzínska je Slovák Vladimír Weiss, bývalí spoluhráči pôsobili na Slovensku, takže viem, že Žilina je jedným z najlepších mužstiev na Slovensku a pred pár rokmi hrala skupinovú fázu Ligy majstrov. Teraz hrá dominantným, útočným futbalom, vždy sa sústredí iba na tie najvyššie ciele. To mi imponuje."

Ambiciózny mladík si dokonca pred rokom zahral i proti Žiline, v rámci sústredenia v Turecku vtedy „šošoni“ remizovali s Dinamom Tbilisi 1:1. A hoci Tevzadze najčastejšie nastupuje na poste ľavého beka, netají sa svojimi ofenzívnymi chúťkami: „Vždy sa snažím útočiť a podporovať útok. Nemám problém hrať aj na ľavom krídle. Vždy chcem vyhrať a v Žiline to nebude inak.“

„Skautovali sme tohto zaujímavého ľaváka už dlhšie, teraz sa naskytla šanca na jeho prestup, preto sme ju využili. Giorgi je navyše mládežníckym reprezentantom Gruzínska, ľaváci sú vždy cenní, preto sme radi, že zvýši konkurenciu na tejto strane. Navyše môže nastupovať aj o líniu vyššie, čo je pre trénerov iba dobré. Rovnako aj u Giorgiho bude potrebný čas na aklimatizáciu v novom prostredí, ide o jeho prvý zahraničný angažmán. Má potenciál, veríme, že ho u nás bude naďalej rozvíjať,"
okomentoval prvý letný prestup smerom do klubu športový riaditeľ MŠK Karol Belaník.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk