ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC hlási prvú letnú posilu, lovil v Michalovciach
zdroj: mfkzemplin.sk

DAC hlási prvú letnú posilu, lovil v Michalovciach

Vedenie Dunajskej Stredy ešte pred štartom prípravy pred novou sezónou uskutočnilo prvý letný transfer. Ľavý kraj defenzívy žlto-modrých vystuží obranca Milan Šimčák z Michaloviec.

Dvadsaťdvaročný rodák z Košíc podpísal s DAC zmluvu na tri roky. Odchovanec klubu KAC Jednota sa už v dorasteneckom veku stal hráčom Zemplínčanov, s ktorými postúpil medzi slovenskú elitu. V najvyššej súťaži odohral 72 zápasov s bilanciou 4 góly a 4 asistencie. 

„Milan podával v drese Michaloviec dlhodobo veľmi kvalitné výkony a dovolím si povedať, že v nedávno skončenej sezóne bol špičkou Fortuna ligy na svojom poste. Je ešte stále vekom mladý, no napriek tomu má už množstvo skúseností s našou ligou, čo je vždy plusom v prípade príchodu nového hráča do tímu. Touto cestou by som chcel Milana privítať v našom klube a teším sa na našu spoluprácu,“ skonštatoval pre klubový web športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Milan Šimčák
Milan Šimčák prvou letnou posilou Dunajskej Stredy (foto: fcdac.sk)

„Veľmi sa teším na novú výzvu. Možnosť obliekať si dres Dunajskej Stredy je zatiaľ najlepší krok v mojej kariére. DAC je podľa mňa jeden z najlepších klubov na Slovensku. Teším sa na to,“ vyhlásil Šimčák, ktorý sa definitívne stane hráčom DAC-u po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky. V novom tíme sa stretne i s exspoluhráčom z Michaloviec, brankárom Patrikom Macejom.

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk