ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rusi vykúpili skoro milión lístkov na MS. Uhádnete, ktorá národnosť je na druhom mieste?
zdroj: instagram/fifaworldcup

Rusi vykúpili skoro milión lístkov na MS. Uhádnete, ktorá národnosť je na druhom mieste?

Už vo štvrtok 14. júna odštartuje najväčšie futbalové podujatie, tridsaťdva krajín sa medzi sebou stretne v súboji o titul majstra sveta. Dvanásť ruských štadiónov bude až po okraj zaplnených futbalovými nadšencami. Pozrite sa na zoznam národností, ktoré lístky vykupovali najviac.

Nikoho neprekvapí, že týždeň pred oficiálnym štartom svetového šampionátu sú v rebríčku národností, ktoré si zakúpili najviac lístkov na blížiaci sa turnaj, domáci Rusi. Do 7. júna si zaobstarali bezmála 900-tisíc vstupeniek. Prekvapivé však ostávajú zvyšné miesta, v najlepšej desiatke sa totiž nachádza len jedna jediná európska krajina. Úradujúci majstri sveta z Nemecka si zakúpili viac ako 62,5-tisíc lístkov, čo ich radí na piate miesto. Neúspešný finalista z Argentíny figuruje na 7. priečke, ich fanúšikovia kúpili 54-tisíc vstupeniek.

V popredí rebríčka nechýba ani futbalová krajina z Brazílie, Neymarovci si doteraz kúpili viac ako 72,5-tisíca vstupeniek, to ich však radí len na tretiu priečku, o jednu nad Kolumbiou. Striebornú pozíciu si na prekvapenie vykúpili Američania, ktorí si zaobstarali skoro 89-tisíc lístkov. Zarážajúce je to najmä z toho pohľadu, že USA sa turnaja v Rusku nezúčastní. Vo zvyšnú rebríčka nájdeme aj Mexiko (6. miesto), spodnú trojku uzatvárajú Peru, Čína a Austrália. Mimo top desiatky figurujú Angličania, až na jedenástom mieste sú vďaka 32-tisíc zakúpeným lístkom.

Najnovšie z klubu: Rusko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk