ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružinského druhá šanca v Slovane: Na Slovensku je to top klub
zdroj: skslovan.com

Ružinského druhá šanca v Slovane: Na Slovensku je to top klub

Na jar zažiaril vo farbách Serede, no v najvyššej súťaži nováčikovi nepomôže. Gólman Matúš Ružinský sa upísal bratislavskému Slovanu, v ktorom zabojuje o post jednotky s Michalom Šullom.

Bývalý gólman košického MFK, resp. VSS sa preslávil hlavne počas tohtoročnej jarnej časti, keď v Seredi dlhých 937 minút neinkasoval. Aj vďaka jeho nepriestreľnosti ŠKF ovládol druhú ligu a vybojoval si postup medzi elitu. Ružinský však už mužstvu nepomôže. „Asi až časom mi dôjde, aký významný krok v kariére som dosiahol. Slovan je top klub na Slovensku. Verím, že sa čím skôr aklimatizujem a kabína ma prijme len v dobrom. Teším sa, že budem môcť na sebe čím ďalej tým viac pracovať, aby som sa dokázal presadiť,“ rozhovoril sa pre klubový web „belasých“ rodák z Banskej Bystrice.

Zaujímavosťou je, že „Ruža“ už v hlavnom meste pôsobil, pred desiatimi rokmi v ňom skúšal šťastie ako mladší dorastenec. „Nakoniec sa to skončilo tak, že som išiel do Košíc. Prešlo desať rokov a zhodou okolností som opäť v belasom. Slovan ma vždy lákal, no úprimne, ani som nepomyslel na to, že by som sa sem ešte niekedy mohol dostať. Je to však veľmi príjemné prekvapenie,“ priznal.

Matúš Ružinský
Matúš Ružinský (fclokomotiva.sk)

V tíme stretol i niekoľko známych tvári, najlepšie sa pozná s Borisom Sekulićom, s ktorým pôsobil v Košiciach. Dobre vie aj o kvalitách brankárskej jednotky Michala Šullu, s ktorým je pripravený pobiť sa o post jednotky. „Konkurencia je zdravá, to je super. Mišo je vynikajúci brankár, čo už ukázal v Senici a dokazuje to v Slovane a v reprezentácii. O to viac ma to ženie dopredu, aby som na sebe pracoval a zlepšoval sa,“ dodal 26-ročný brankár, ktorý prichádza do Slovana s tými najvyššími ambíciami: „Veľmi si vážim, že si ma Slovan vybral a urobím maximum, aby som bol pre mužstvo prínosom. Sme jeden tím, mali by sme ťahať jeden za druhého a myslieť v prvom rade na tímový úspech. Záleží mi na tom, aby sme v budúcej sezóne boli úspešní.“

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk