ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Stupave vznikne Futbalová Inter Academy IMAS Slovakia
zdroj: TASR

V Stupave vznikne Futbalová Inter Academy IMAS Slovakia

Zástupcovia talianskeho veľkoklubu Inter Miláno a slovenského FC IMAS podpísali v stredu v Bratislave zmluvu o založení Futbalovej Inter Academy IMAS Slovakia.

"Je nám potešením, že môžeme ohlásiť oficiálne partnerstvo s FC IMAS. Som presvedčený, že táto spolupráca prispeje aj k ďalšiemu rozvoju futbalu na Slovensku," povedal pred podpisom zmluvy viceprezident Interu Miláno Javier Zanetti, bývalý kapitán klubu Serie A a dvojnásobný účastník MS v drese argentínskej reprezentácie. "Futbalové akadémie máme v Argentíne, Brazílii, Kolumbii, Číne, Indonézii, Japonsku, Libanone, Saudskej Arábii a v Maďarsku a od dnešného dňa aj na Slovensku. Do nášho programu sa na celom svete zapojilo približne 20.000 detí, 300 miestnych trénerov a zhruba 40 trénerov Interu, ktorí boli starostlivo vybraní a museli mať najmenej päťročné skúsenosti s trénovaním mládeže. Našou filozofiou je pomáhať a podporovať mládež, aby mohli dospieť do stavu, keď sa z nich stanú futbalisti, ale aj ľudské osobnosti, aby vedeli zdieľať život v skupine, aby vedeli stráviť prehry aj víťazstvá," uviedol technický riaditeľ Interu Marco Monti.

Za slovenskú stranu zmluvu podpísal prezident FC IMAS Slovakia Peter Hasoň: "Po dvojročnom úsilí sa nám podarilo taliansku stranu presvedčiť, že sa oplatí prísť aj na Slovensko a založiť tu futbalovú akadémiu Interu Miláno. Základňu budeme mať v Stupave, kde bolo ústretové vedenie mesta i futbalového klubu. Vybudovali sme tam dôstojný areál na športovanie. A aj preto, že v Stupave je jedna z najväčších základných škôl v tomto regióne, navštevuje ju viac ako 1000 žiakov. Postupne by sme chceli pôsobenie akadémie rozšíriť i do ďalších miest na Slovensku."

Šéftrénerom Futbalovej Inter Academy IMAS Slovakia je Talian Raffaele Quaranta. Dvadsaťsedem špičkových trénerov sa bude starať o tri kategórie hráčov Ellit Group U 15 až U 19, Premium Group U 11 až U 14 a Star Group U 5 až U 10.

Inter Miláno vlani zorganizoval tréningový kemp na Slovensku. Jedným z jeho účastníkov bol aj reprezentant SR do 17 rokov Roman Bekö (Slovan Bratislava), ktorý kemp absolvoval ako 15-ročný. "Veľa som sa naučil. Mali sme tri tréningy denne, veľa sme pracovali s loptou, často som mohol trénovať aj individuálne. Tréneri mi povedali, v čom sa mám zlepšiť v práci s loptou, učili ma aj po mentálnej stránke, ako sa správať a podobne," prezradil Bekö. Podobný kemp sa uskutoční aj v tomto roku v Trebaticiach pri Piešťanoch v dňoch 1. - 15. júla.

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk