ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poznáme meno Hrnčárovho nástupcu, Ružomberok rokuje so zahraničným trénerom
zdroj: Lukáš Maťokár

Poznáme meno Hrnčárovho nástupcu, Ružomberok rokuje so zahraničným trénerom

Šiesty tím uplynulej sezóny Fortuna ligy a finalista národného pohára Slovnaft Cup MFK Ružomberok vstúpi do nasledujúceho ročníka s novým realizačným tímom. Na lavičke totiž skončil doterajší kormidelník Norbert Hrnčár spoločne s asistentami, vedenie klubu s nimi nepredĺžilo spoluprácu.

Kompletnému doterajšiemu realizačnému tímu skončili zmluvy posledný májový deň. Podľa informácií portálu ProFutbal.sk však už klub spod Čebraťa našiel náhradu v zahraničí. Aktuálne najhorúcejším adeptom na uvoľnenú pozíciu má byť český tréner David Holoubek. „Posledný týždeň prebiehajú rokovania s trénermi, o ktorých by sme mali záujem, aby v budúcej sezóne pôsobili v Ružomberku. V priebehu pár nasledujúcich dní predstavíme meno nového trénera, ktorý si následne bude skladať svoj realizačný tím. Môžem potvrdiť, že jedným z nich je David Holoubek, ktorého prácu poznáme ešte z jeho pôsobenia v Sparte Praha,“ povedal exkluzívne pre náš portál športový riaditeľ klubu Dušan Tittel.

Tridsaťsedemročný rodák z českého Humpolca sedel uplynulú sezónu na lavičke Slovana Liberec, po sezóne však spolu s asistentami pri mužstve skončil. S trénerskou kariérou začal už pred sedemnástimi rokmi, v roku 2004 zamieril do mládeže Sparty Praha. V českom veľkoklube sa v lete 2016 vypracoval na asistenta v A-tíme po boku Zdeňka Ščasného, po jeho konci bol na menovaný dočasným trénerom prvého mužstva, neskôr mu v tom vypomáhal Tomáš Požár s potrebnou licenciou. Na jar 2017 bol z tejto funkcie odvolaný a v po polroku zasadol na lavičku Liberca. Počas jarnej časti však mužstvo doviedol iba na 6. miesto, čo tesne nestačí na štart v európskych pohárových súťažiach.

Celý rozhovor s Dušanom Tittelom môžete čítať už zajtra na portáli ProFutbal.sk!

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk