ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín vstúpi do novej sezóny s novým trénerom
zdroj: astrencin.sk

Trenčín vstúpi do novej sezóny s novým trénerom

Vladimír Cifranič síce dotiahol mužstvo do pohárovej Európy, no ako hlavný kouč v ňom mužstvo nepovedie. Štyridsaťtriročný kormidelník bude vykonávať funkciu asistenta novému kormidelníkovi, ktorým sa stal Ricardo Moniz.

Okrem Cifraniča bude asistentom skúseného Holanďana i Juraj Ančic. Trénerom brankárov sa stane Tomáš Belic, ktorý doposiaľ pôsobil pri mládežníckych tímoch Trenčína. Naopak, Marek Dobiáš sa vracia k mládeži. Technickým asistentom zostáva Gideon van der Wee.

„Po dôkladnej analýze pôsobenia klubu v poslednom období v prepojení na predstavy športového posunu sme sa rozhodli menovať hlavným trénerom v prvom tíme Ricarda Moniza. Sme presvedčení, že klub je na to pripravený. Verím, že aj novému trénerovi prinesie táto spolupráca progresívne a športovo efektívne napredovanie. Vytvorili sme silný realizačný tím. V prípade fungujúcej komunikácie a výmeny vzájomných skúseností všetkých členov môže z toho ťažiť celý klub. V uplynulej sezóne sme splnili cieľ, ktorým bol postup do pohárovej Európy. Bola to úžasná škola pre Vladimíra Cifraniča a Juraja Ančica. Za ich prácu im treba dať rešpekt a poďakovať. Prichádza nový impulz, ktorý môže byť pre všetkých veľmi silný a motivujúci po odbornej stránke. Sme radi, že zmenu v realizačnom tíme prijali všetci zúčastnení a sú pripravení podporiť Ricarda Moniza a celý klub v ceste k naplneniu ďalších športových cieľov. Dôležitým pre nás je fakt, že Ricardo s nami strávil niekoľko mesiacov. Mal možnosť spoznať prácu a štruktúru fungovania klubu. Prichádza nová a určite zaujímavá výzva v rámci takejto spolupráce,“ povedal pre klubový web generálny manažér AS Róbert Rybníček.

Vladimír Cifranič
Vladimír Cifranič bude v novej sezóne asistentom Moniza (foto: TASR)

Päťdesiattriročný Moniz počas ostatného polroka neraz navštívil AS Trenčín, diskutoval s realizačným tímom a mapoval prácu v mládežníckej akadémii. Niekdajší hráč Eindhovenu má za sebou viacero zaujímavých trénerských zastávok. "Ako asistent pôsobil vo Feyenoorde Rotterdam, Grasshopperse Zürich či v Hamburgeri SV. Pracoval aj v akadémii PSV Eindhoven. Tri roky strávil v organizácii Tottenham Hotspur. Na starosti mal aj akadémie Red Bull Salzburg. Z pozície riaditeľa dohliadal na školy na štyroch kontinentoch. Následne sa stal trénerom prvého mužstva Red Bull, ktoré doviedol k zisku klasického „double“. Dlhšie alebo kratšie obdobie viedol aj Ferencváros TC, Lechiu Gdaňsk, 1860 Mníchov alebo Notts County," približuje kariéru rodáka z Rotterdamu astrencin.sk.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk