Kariusovej rodine sa vyhrážajú smrťou, brankár Liverpoolu od finále nespal
zdroj: Loris Karius. (twitter)

Sezóna Ligy majstrov začala 27. júna 2017. Liverpool do nej vstúpil v predkole v polovici augusta. Cez Hoffenheim, Sevillu, Moskvu, Maribor, Porto, Manchester a Rím doputoval do kyjevského finále proti Realu Madrid. Trištvrteročné snaženie záviselo na deväťdesiatich minútach. Na jednom góle, jedinom okamihu. Napokon ho definovali tri momenty. Všetky v neprospech Liverpoolu, dva z nich vinou brankára Lorisa Kariusa.

Nemecký gólman šesť minút po prestávke položil loptu na nohu Karima Benzemu, ktorý otvoril skóre. Sadio Mané rýchlo vyrovnal, no desať minút po ňom geniálne zastrihal nožnicami Gareth Bale. Karius bol tentoraz bez šance. Neplatilo to v 83. minúte, keď sa The Reds chystali na záverečný vabank. Bale napriahol z obrovskej vzdialenosti, Kariusovi prepadla lopta cez ruky do siete. Padol na zem, tvár si zakrýval rukami. Nechýbalo mnoho, aby sa v okamihu rozplakal pred zrakmi celého sveta. Stalo sa tak po poslednom hvizde rozhodcu znamenajúcom Kariusom zapríčinenú prehru 1:3.

Futbalová história nepamätá mnoho duelov takéhoto rangu, ktoré do takej miery negatívne ovplyvnil výkon jedného hráča. S Kariusom sa finálové omyly budú tiahnuť dlho po tom, čo zavesí rukavice na klinec. Brankár si to uvedomuje, fanúšikom sa ospravedlnil snáď už všetkými možnými spôsobmi. Stačí sa pozrieť na jeho účet na Instagrame, kde v nedeľu podvečer písal: „Doposiaľ som poriadne nespal. Tie okamihy sa mi neustále preháňajú hlavou. Znova a znova. Je mi ľúto spoluhráčov, fanúšikov, realizačný tím. Viem, že som to dvoma chybami skazil a potopil vás. Rád by som vrátil čas, no to nie je možné. Cítili sme, že môžeme Real zdolať, tým je to horšie. Ďakujem za podporu fanúšikom, ktorí prišli do Kyjeva a kryli mi chrbát i po zápase. Nepovažujem to za samozrejmé a opäť mi to ukázalo, akou sme veľkou rodinou. Ďakujem, vrátime sa silnejší.“

Karius v skutočnosti mnoho podpory nedostáva. Fanúšikovia Liverpoolu volajú po príchode nového brankára, rovnako experti, ktorí už debatujú o potenciálnych nástupcoch. Hnev niektorých doviedol ešte ďalej, 24-ročnému Nemcovi a jeho rodine sa mali prostredníctvom sociálnych sietí vyhrážať zabitím. Správami sa už zaoberá polícia v Merseyside. „Pokiaľ bude chcieť hovoriť, budem tu pre neho. Bol som predtým v tejto situácii i ja, musíte sa s tým vyrovnať sami,“ povedal novinárom po stretnutí Simon Mignolet, ktorý v Liverpoole prišiel o post jednotky práve na úkor Kariusa. Toho kariéra sa zdá byť v Liverpoole nielen v konzekvencii kyjevského finále zrátaná. Ospravedlnenie „ľudia robia chyby“ v jeho prípade zdá sa neplatí. Nie, keď ich spravíte vo finále Ligy majstrov...