ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hanckova krásna sezóna s trpkým koncom, Balaj kritiku akceptuje
zdroj: MŠK Žilina

Hanckova krásna sezóna s trpkým koncom, Balaj kritiku akceptuje

Sezóna ako na hojdačke. Žilinčania, ako obhajca majstrovskej trofeje, odštartovali nový fortunaligový ročník katastrofálne a po úvodnom mesiaci sa pohybovali na dne tabuľky. Postupne sa pozviechali, začali sa doťahovať na popredné priečky. V samom závere mali na dosah druhé miesto, napokon skončili štvrtí a navyše nezvládli ani play-off o poslednú miestenku do Európskej ligy.

Nebolo im súdené

Pod Dubňom zavládlo v nedeľu večer obrovské sklamanie. "Šošoni" verili, že rozporuplnú sezónu zakončia aspoň malým úspechom, a že si nasledujúci ročník spestria účasťou v pohárovej Európe. Navyše, s trénerom Guľom sa po piatich rokoch chceli rozlúčiť víťazne. Ich plány ale stroskotali na odvážnom Trenčíne. "Tlačili sme sa dopredu, mali sme azda viac príležitostí ako v predošlom zápase s Nitrou, no akoby nám nebolo súdené. Pre mňa je to najväčšie sklamanie v doterajšej kariére. Veľmi ma to mrzí, pretože každý jeden z nás dal do toho všetko. Žiaľ, nevyšlo to," pokrčil plecami dvadsaťročný stopér Dávid Hancko.

Dávid Hancko a Adrián Guľa
Dávid Hancko zažil najťažší moment vo svojej doterajšej kariére (MŠK Žilina)

Žilinčania dobre vedia, že o pohárovú Európu neprišli v nedeľu, ale už dávno pred tým. "Proti tímom zo spodnej šestky sme dvakrát vyhrali iba s Podbrezovou. Práve v tom bol v tejto sezóne rozdiel medzi nami a prvou Trnavou," poukázal na zaujímavý štatistický údaj talentovaný zadák, ktorý má za sebou doposiaľ najvydarenejšiu sezónu: "Začali sme zle, boli sme na dne tabuľky, no odviedli sme fantastickú robotu. Sám cítim, ako som sa posunul. Sklamanie je teraz veľké, ale hádam o týždeň si uvedomím, čo všetko krásne sa nám podarilo, či už so Žilinou, alebo s reprezentáciou."

Dávida Hancka mrzí posledný neúspech o to viac, že tréner Guľa už v Žiline nemá šancu na reparát. "Je to neuveriteľná smola. Trénerovi vďačím za veľa. Pamätám si, ako ma ako šestnásťročného chlapca prvýkrát povolal na tréning "áčka", ako som celú noc nespal, ako som sa tešil do tejto kabíny. Tam sa to všetko začalo. Prešiel som si dvomi ťažkými zraneniami a dnes som tam, kde som. Som naozaj nesmierne vďačný trénerskému tímu za to, akého hráča a človeka spolu s mojou rodinou zo mňa urobili. Ďakujem," dodal rodák z Prievidze, patriaci medzi najväčšie nádeje slovenského futbalu.

Ponaučenie do ďalšej kariéry


Hrdinom domácich sa mohol stať útočník Filip Balaj. Ten do hry naskočil len deväť minút pred koncom predĺženia a bol to práve on, kto mal najväčšiu príležitosť na vyrovnanie. V obrovskej príležitosti však loptu napálil len do dobre postaveného Igora Šemrinca. "Viem, že mi to ľudia budú vyčítať a viem, že som tam na to, aby som dával góly. Strašne ma to mrzí. Verím, že sa z toho poučím do ďalšej kariéry. Kritiku akceptujem. Som si vedomý toho, že som naskočil do hry a okamžite som mohol zmeniť skóre. Je mi to ľúto," zdupľoval nádejný dvadsaťročný zakončovateľ, ktorému jarná časť v drese MŠK po príchode z Nitry vôbec nevyšla podľa predstáv.

Smutní hráči Žiliny po prehre
Favorizovaná Žilina nezvládla posledný krok na ceste do pohárovej Európy (MŠK Žilina)

Ani z hľadiska klubových ambícií "šošoni" nenaplnili stanovené ciele, no Filip Balaj verí, že mladý tím už čoskoro zúročí získané skúsenosti: "Sme znovu o niečo skúsenejší, vyspelejší. Som presvedčený, že to pre nás bude v budúcej sezóne plus. Samozrejme, európske poháre sú pre divákov, ale i pre nás hráčov obrovské lákadlo. Každý jeden z nás to chce okúsiť. Zamrzí to, no onedlho štartuje nový ročník a my urobíme všetko pre to, aby sme sa o rok v Európe predstavili!"

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk