ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sme ako Liverpool, zomreli sme na krásu
zdroj: facebook/MŠK Žilina

Sme ako Liverpool, zomreli sme na krásu

Päťročné pôsobenie trénera Adriána Guľu v Žiline sa v nedeľu večer definitívne skončilo. Prehra v poslednom zápase proti AS Trenčín, v ktorom sa víťaz kvalifikoval do prvého predkola Európskej ligy UEFA, po zápase najviac mrzela zrejme jeho. Kormidelník, ktorý v predchádzajúcom ročníku získal so šošonmi titul, sa v rozlúčkovej sezóne neprebojoval do pohárovej Európy.

„Žilina, prepáč, tento rok nie je Európa,“ zneli na úvod slová sklamaného Adriána Guľu v pozápasovom rozhovore pre televíziu Dajto. „Futbal, žiaľ, prináša aj takéto situácie. Pre nás je to nepríjemné, smutné. Sme taký Liverpool, zomreli sme na krásu. Videli sme úžasný zápas, technicky kvalitný, rýchly, stodvadsať minút vo vysokom tempe. To, čo chalani oboch mužstiev predviedli, si zaslúži obrovské uznanie. Bol to futbalový orgazmus. Takto by mal vyzerať z môjho pohľadu skutočný futbal,“ zhodnotil bodku sezóny 2017/18, ktorá pre Žilinu skončí ako neúspešná.

Obe strany boli po celý zápas mimoriadne aktívne, videli sme množstvo striel i stopercentných šancí domácich, niekoľkokrát sa rozozvučala aj konštrukcia brány Igora Šemrinca. „Chlapci k tomu pristúpili správne, urobili maximum. Kvalitné mužstvo, ktoré nám dalo počas sezóny dva razy päťku, sme dnes žmýkali do poslednej sekundy. Bolo to len o nepremenených šanciach z našej strany. Chcelo to možno väčšiu odvahu vo finálnej časti, ale to je o rozdielovosti daných hráčov. Videli ste aj vo finále Ligy majstrov, aj väčší borci spravia kardinálne chyby,“ analyzoval mladý, no skúsený 42-ročný tréner.

„Ak to takto malo byť, tak je to asi osud. No nás to nemôže zlomiť. I dnes sa obrúsili ďalšie diamanty, ktoré sú veľmi zaujímavé smerom do budúcnosti. Je podstatné, aby sme vytrvali v určitom procese, systéme práce a aby sme vychovali ďalších dobrých slovenských futbalistov. Verím, že zažijú viac takýchto zápasov, pre nich s víťazným koncom,“ nechal sa počuť Guľa, ktorý bude Trenčínu v Európe držať palce, rovnako ako všetkým zástupcom spod Tatier. Treba v kluboch naďalej svedomito pracovať, aby sme zvýšili koeficient slovenského futbalu v Európe. Stále sme totiž niekde v pralese. Verím, že chlapci budú takýmito zápasmi rásť a postarajú sa o lepšie výsledky nášho futbalu,“ dodal.

Pre rodáka z Novák išlo zároveň o rozlúčkový zápas na lavičke Žiliny. Po sezóne sa totiž presúva na lavičku slovenskej dvadsaťjednotky a jeho pozíciu prevezme doterajší tréner béčka Jaroslav Kentoš. „Ďakujem Žilina. Ďakujem za podporu všetkým ľuďom, v prvom rade fanúšikom na tribúnach, v neposlednom i všetkým, ktorých stretávame v meste a ďakujú nám za našu prácu. Vážim si to. Ďakujem im za uznanie aj po prehratom zápase, keď vytlieskali chlapcov za ich snahu. Odkaz videli i teraz na ihrisku. Nech sa vám darí,“ zakončil ambiciózny kormidelník rozhovor pre televíziu Dajto.

Rozsiahlejší rozbor s Adriánom Guľom, ktorý pod Dubňom končí svoju päťročnú anabázu, čítajte už zajtra ráno na našom portáli ProFutbal.sk

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk