ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica zachránená, aká bude budúcnosť Skalice?
zdroj: TASR

Senica zachránená, aká bude budúcnosť Skalice?

Seničania zostávajú v najvyššej súťaži. Skalici sa opäť nepodarilo prebiť späť do Fortuna ligy. Vlani jej na to chýbal jediný bod, tentoraz ju od nej delilo 21 minút. Toto sú dve najdôležitejšie posolstvá, ktoré priniesol odvetný zápas o účasť vo Fortuna lige.

Výsledok 2:1 pre zeleno-bielych z prvého merania síl na skalickej pôde jasne predurčil smerovanie odvety. Skaličania nastúpili s vedomím, že na postup im stačí udržať nulu, preto na rozdiel od utorka zbytočne neotvárali hru. Bezhlavo do útoku sa však nehrnuli ani domáci, inkasovaný gól totiž mohol mať pre nich nezvratné dôsledky.

„Bol som pri súperovom hráčovi. Síce som ho potiahol, ale vyšmykol sa mi a skóroval. Pri centrovanej lopte na vzdialenejšiu žrď som ho neustrážil,“ sypal si popol na hlavu pravý obranca Skalice Lukáš Švrček. Práve gólová hlavička francúzskeho legionára Lynela Kitambalu zo 69. minúty rozhodla o tom, že fortunaligovú príslušnosť si udržali Seničania.

Lukáš Ľupták (vľavo) uniká Lukášovi Opielovi (foto: tasr)
Lukáš Ľupták (vľavo) uniká Lukášovi Opielovi (foto: tasr)

„Je to krásne. Aj keď sme prvý zápas psychicky nezvládli, celý čas sme verili, že sa nám to podarí. Padlo to tam a už sme to dobojovali do konca. Bojovali sme hlavne pre ľudí, ktorí držia tento klub. Verím, že sme sa im týmto odvďačili,“ rozplýval sa ľavý záložník (či obranca) Senice Lukáš Lupták, ktorý videl oproti utorku posun hlavne v rovine mentálneho nastavenia na zápas: „Boli sme jeden tím, lebo v prvom zápase to tak nebolo. Súpera sme vtedy jednoznačne podcenili a zbytočne sme si skomplikovali situáciu.“ Po prvom stretnutí vyplávali z kabíny zverencov Tona Caanena informácie o určitých nezhodách. „To bola len výmena názorov. Vykypeli niektoré povahy, ale všetko sme si potom s chladnou hlavou vydiskutovali. Nebolo to nič vážne,“ ozrejmil pre ProFutbal.sk Lupták.

Čisté konto si štvrtý raz v jarnej časti udržal brankár Dominik Holec. „Dovolím si tvrdiť, že v prvom zápase som musel byť viac v pohotovosti. Teraz skôr z toho dôvodu, že každý inkasovaný gól by mohol byť rozhodujúci. Snažil som sa nepripúšťať si tlak a veriť, že nejaký strelíme. Hoci by to bolo aj v 90. minúte,“ hovoril pozitívne naladený brankár domáceho celku. Pred novinárov pristúpil trochu zachrípnutý, keďže aktívne burcoval a usmerňoval hráčov pred sebou: „Po záverečnom hvizde mi preblesla hlavou celá polsezóna. Bola to neskutočná emócia a neviem ju slovami dobre popísať. Som rád, že odchádzam s vedomím, že sme zachránili ligu. Je to veľké plus do mojej budúcnosti.“ Kde budú teda smerovať ďalšie Holecove kroky? „Mám nejakú predstavu, ale ešte by som ju nechcel konkretizovať. Pokiaľ to nie je na papieri, tak to nie je isté. S určitosťou môžem len povedať, že v Senici pokračovať nebudem. Skončilo mi polročné hosťovanie, za ktoré som však veľmi vďačný.“

Skalický kapitán Pavol Majerník (vľavo) v súboji s Richardom Celisom (foto: tasr)
Skalický kapitán Pavol Majerník (vľavo) v súboji s Richardom Celisom (foto: tasr)

Sklamanie na hosťujúcich tvárach sa dalo krájať. Niektorí z nich si pri odchode z trávnika vybili zlosť na tuneli či dverách do kabíny. Po niekoľkých minútach predýchavania sa však predsa len rozhodol predstúpiť pred médiá kapitán Pavol Majerník. „Je nám ťažko, nezvládli sme to o jeden gól. Vedeli sme, že pokiaľ žiaden nestrelíme, tak to bude náročné. Hrať na 0:0 je veľmi zradné a aj sa nám to vypomstilo. V závere zápasu sme inkasovali a nedokázali sme už zareagovať,“ skonštatoval 39-ročný futbalista, ktorý nebol úplne spokojný s druhopolčasovým výkonom svojho tímu: „Prvý polčas nebol zlý. Nechceli sme veľmi otvárať hru, chceli sme hrať kombinačne po zemi. Senica nám to moc nedovoľovala.“

Celoročná práca a snaha Skaličanov postúpiť po dvoch rokoch späť do Fortuna ligy padala a stála tentoraz na jednom zápase. „Bolo to vidno na hre oboch mužstiev. Futbal nebol veľmi pohľadný, mužstvá sa nedostávali do šancí. Prehra bolí, lebo driete celú sezónu a o postup vás oberie jeden gól. Musíme dať hlavy hore. Uvidíme, čo bude po sezóne a ako sa k tomu postaví vedenie,“ priznal skúsený stopér zastávajúci aj pozíciu hrajúceho asistenta trénera. Bude pokračovať na týchto postoch aj počas nasledujúcej sezóny? „Toto nie sú otázky pre mňa, ale pre vedenie klubu.“ Nádej umiera posledná a v Skalici budú ešte úpenlivo čakať na výsledky licenčného konania Serede. V prípade nesplnenia licenčných podmienok by mali právo postupu do Fortuna ligy práve zeleno-bieli.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk