ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po polroku v La lige iba s dvomi štartmi, Lobotka mu bude chýbať
zdroj: instagram/Róbert Mazáň

Po polroku v La lige iba s dvomi štartmi, Lobotka mu bude chýbať

Slovenský reprezentant Róbert Mazáň zatiaľ nemôže z pohľadu štatistík sršať spokojnosťou. Po zimnom megatransfere zo Žiliny do španielskej La ligy odohral iba dva zápasy – začiatkom februára na ihrisku Alavesu a záver posledného zápasu sezóny proti Levante. Sám tvrdí, že by prijal väčšiu minutáž. Pridá sa medzi letné prestupové špekulácie, ktoré sa točia okolo mnohých slovenských futbalistov, aj jeho meno?

Už keď prichádzal do nového pôsobiska, tušil, že ho nebude čakať nič jednoduché. Obrancovia Jonny a Hugo Mallo sú odchovanci v najlepších rokoch a dlhoročne stabilnou súčasťou základnej zostavy. Pre hráča, ktorý prišiel z menej prestížnej súťaže, bolo vytlačiť jedného z nich skoro nemožné. „Prišiel som uprostred sezóny, na mojom poste roky hráva odchovanec klubu. Nebolo to jednoduché, ale vedel som to vopred. Ostáva mi veriť, že od novej sezóny to bude iba lepšie,“ zaprial si typologicky ľavý bek Róbert Mazáň.

Počas poslednej polsezóny to nemal jednoduché. Od januárového príchodu sedával len na lavičke náhradníkov. Prvý raz sa objavil v základnej zostave začiatkom februára, keď si pravý obranca Hugo Mallo privodil menšie zranenie, druhý štart si pripísal pred týždňom v poslednom kole, keď mu tréner doprial záverečných 25 minút. „Veľmi dlho som sa na ihrisko nedostal, tak som si to chcel užiť. No ubehlo to celé tak rýchlo, že som to skoro ani nestihol,“ zasmial sa slovenský obranca, ktorý prišiel na ihrisko za stavu 4:1, do konca už súper len kozmeticky upravil výsledok o jeden gól.

V Celte sa teraz chystajú viaceré zmeny. Skúsený kormidelník Juan Carlos Unzué po skončení sezóny opustil lavičku a okolo viacerých mien kolujú transferové šumy. Výnimkou nie je ani slovenský reprezentant Stanislav Lobotka či ľavý obranca Jonny, po ktorom poškuľuje Atletico Madrid. „Hocijaká zmena môže byť motiváciou do ďalšej práce. Som zvedavý na nového trénera, počul som, že pravdepodobne idú predávať aj súčasného ľavého obrancu. Budem zvedavý, nakoľko sa to dotkne mojej pozície v mužstve, to nikdy neviete dopredu odhadnúť,“ pokračoval rodák z Trenčína, ktorého bude vo Vigu v budúcej sezóne viesť Argentínčan Antonio Mohamed.

Sám momentálne nad zmenou neuvažuje. „Vôbec mi niečo také ani len nepreblesklo hlavou. Som v klube, kde sú výborné podmienky, tréningy ma robia silnejším, pôsobím v najlepšej lige sveta. Mám len motiváciu sa presadiť. Všetko, čo som v Celte doteraz zažil, mi dalo veľmi veľa,“ vyjadril sa pre ProFutbal.sk Mazáň, ktorý prvú polovicu apríla maródoval s preťaženým stehenným svalom, čo sa tiež mohlo podpísať pod jeho minutážou. Teraz je fit a teší sa na novú sezónu v Celte. „Rozprával som sa s viacerými ľuďmi v klube a všetci boli nadšení z môjho prístupu. Veria, že ak to pôjde takto naďalej, budem to môcť v budúcom ročníku dokázať aj na ihrisku,“ dodal.

Dvadsaťštyriročný hráč citlivo vníma aj prestupové špekulácie okolo Stanislava Lobotku. Za jeden z najväčších slovenských talentov súčasnosti chcú údajne popredné talianske mužstvá vysoliť desiatky miliónov eur. „Ak odíde, určite mi bude chýbať. Vyrastali sme spolu už od Trenčína, cez reprezentačné výbery a našli sme sa aj v takomto klube vo veľkej súťaži,“ vyjadril sa na margo spoluhráča, s ktorým v Španielsku veľa prežili. „Fú, bolo to toho dosť,“ zasmial sa. „Nenudíme sa. Vždy si nájdeme nejakú zábavku alebo spolu niekam ideme, keď máme voľný čas. Sme praví parťáci,“ usmieva sa dobre naladený futbalista.

Po troch sezónach v žilinských farbách sa aj on už teraz radí medzi klubové legendy. Spolu s hráčmi ako Marek Mintál, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan, Róbert Jež, Miroslav Barčík a ďalšími sa v utorok stretli na akcii Zápas hviezd s charitatívnym rozmerom. „Vrátil som sa do Žiliny po polroku, keďže od januárového odletu do Španielska som nemal možnosť prísť. Akcia bola veľmi príjemná, stretli sa tam obrovské osobnosti a som rád, že sme ľuďom spravili radosť,“ povedal bývalý hráč Senice i poľského Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Žilina mi prirástla k srdcu, sledoval som poctivo všetky jej zápasy a držal palce. Chlapci hrali dobre, všetko sú to kvalitní hráči, najviac asi vynikal Samo Mráz, ktorý sa stal najlepším strelcom. Verím, že sezónu spoločnými silami zakončia úspešne,“ uzavrel Mazáň.

Najnovšie z klubu: Celta Vigo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk