ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vytvorí Sparta slovenskú stopérsku dvojicu? Prísť by mohol Ján Ďurica!
zdroj: TASR

Vytvorí Sparta slovenskú stopérsku dvojicu? Prísť by mohol Ján Ďurica!

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica bude možno bližšie k domovu. Po definitívnom konci v tureckom Trabzonspore by totiž mohol dostať ponuku aj z českého klubu Sparta Praha.

Tridsaťšesťročný obranca sa po odchode z krajiny polmesiaca vyjadril, že by rád ešte minimálne rok hrával aktívne futbal. A hoci by Slováci radi videli niekdajšieho reprezentanta v domácej súťaži, napríklad v drese materskej Dunajskej Stredy, ktorej by sa skúsenosti do pohárovej Európy zišli, najnovšie indície predsalen črtajú skôr zahraničné pôsobenie.

Ako informuje slovenský denník Šport vo svojom štvrtkovom vydaní, v prostredí klubu Sparta Praha už uvažujú nad letnými posilami a Ďuricu považujú za zaujímavého hráča. Na Letnej majú so slovenskými futbalistami dobré skúsenosti, medzi ich súčasné piliere patrí o desať rokov mladší rodák z Nitry Lukáš Štetina, s ktorým by potenciálne mohli vytvoriť slovenskú stopérsku dvojicu.

Skúsený harcovník však svojich potenciálnych záujemcov nemedializuje. Pre denník Šport sa vyjadril, že svoju kariérnu budúcnosť akútne nerieši, ale „Sparta je veľký a zároveň vážny klub“. Český klub má aktuálne ešte iné problémy, cez víkend ich totiž čaká záverečné kolo súťaže proti Bohemians 1905. V aktuálnej tabuľke figuruje na 4. priečke, iba s jednobodovým odstupom od bronzového Jablonca a o skóre od piateho Olomouca.

Ján Ďurica je bývalý slovenský reprezentant, v najcennejšom drese odohral 87 zápasov a zaznamenal štyri presné zásahy. Seniorskú kariéru začínal vo vtedy druholigovej Dunajskej Strede, tri ročníky následne obliekal dres Artmedie Petržalka, vrátane úspešného ťaženia v Lige majstrov. Neskôr pôsobil v ruských kluboch Saturn moskovská oblasť a Lokomotiv Moskva, polroka strávil na hosťovaní v nemeckom Hannover 96. Posledné dve sezóny bol hráčom tureckého klubu Trabzonspor, spoločne s ďalšími Slovákmi Matúšom Berom, Jurajom Kuckom a poslednú sezónu v klube hosťoval i Tomáš Hubočan.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk