ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skákanie do Dunaja sa nekoná, bude tréner Rossi pokračovať v DAC?
zdroj: fcdac.sk

Skákanie do Dunaja sa nekoná, bude tréner Rossi pokračovať v DAC?

Dominantná výhra futbalistov Dunajskej Stredy na pôde Ružomberka 4:0 mala pre zverencov trénera Rossiho špeciálnu príchuť. Vďaka nej si futbalisti DAC zahrajú v pohárovej Európe po dlhých 25 rokoch, navyše pod Čebraťom triumfovali vôbec prvý raz v histórii. Klub zo Žitného ostrova tak skončí na tretej priečke a v lete sa predstaví v prvom predkole Európskej ligy.

Neúspech si nepripúšťali

Oslavy na ihrisku pred vypredaným sektorom s vyše 500 fanúšikmi nemali konca. Novinári sa napokon predsa len dočkali a zo šatne oslavujúcich futbalistov sa nám podarilo k mikrofónom vytiahnuť kapitána Ljubičića: „Zápas sme mali od prvej do poslednej minúty vo svojich rukách. Prišli sme sem s cieľom vyhrať, posledné tri stretnutia nám nevyšli, hoci sme hrali dobre. Ukázali sme náš futbal, zvíťazili sme zaslúžene. Tretie miesto je naše, budeme oslavovať. Želáme Ružomberku všetko najlepšie v baráži,“ začal pozápasový rozhovor 29-ročný defenzívny stredopoliar, ktorý na juhu Slovenska pôsobí od roku 2015.

„Je výborné pre našich fanúšikov, že sme vyhrali posledný zápas a zabezpečili si predkolá Európskej ligy. Všetci sa tešíme, keď prídeme do Dunajskej Stredy bude oslavovať celý Žitný ostrov,“
pokračoval chorvátsky legionár, podľa ktorého verila Dunajská Streda vo výhru napriek nepriaznivej bilancii na trávniku „Ruže“: „Verili sme si, hoci v Ružomberku sme ešte nikdy nevyhrali. Ťažko sa tu hrá, sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo. Opäť si zahrám v Európe, v minulosti som hral za Hajduk Split aj v základnej skupine Európskej ligy.“ 

Radosť hráčov DAC Dunajská Streda po treťom mieste vo Fortuna lige
Radosť hráčov DAC Dunajská Streda po treťom mieste vo Fortuna lige (foto: fcdac.sk)

Zásluha celého klubu, nielen hráčov

„Som hrdý na naše mužstvo, na náš klub. Naši zdravotníci a trénerský štáb robia pre nás maximum každý jeden deň. Nie je to len naša zásluha, za úspechom stojí celý náš klub,
povedal Ljubičić, ktorý na záver zhodnotil celú sezónu svojho mužstva: „Dôležitý bol pre nás začiatok sezóny. Mali sme dobrý vstup, zvládli sme jesennú časť. Do nadstavby sme mali výborný vstup, v prvom zápase sme porazili Ružomberok. Potom sme síce podľahli Slovanu, no následne sme štyri duely vyhrali. To bolo dôležité, vybudovali sme si náskok pred súpermi bojujúcimi o druhé miesto. Následne sme však tri zápasy výsledkovo nezvládli, ale hrali sme dobre celú sezónu. Držali sme si celý rok vysokú úroveň. Vždy chceme dať viac gólov ako súper, chceme útočiť,“ zakončil čoskoro 30-ročný futbalista.

S úsmevom na perách predstúpil pred novinárov na tlačovej konferencii aj kormidelník Marco Rossi. „Pred zápasom som mal obavy. Ružomberok je jedným z mála tímov, ktorý vie prispôsobovať taktiku a meniť ju počas duelu. Preto by som chcel pogratulovať Norbertovi Hrnčárovi. Počas dvoch sezón dokázal v Ružomberku veľké veci. V tej predchádzajúcej skončili tretí, tento rok dostal tím do baráže o Európsku ligu a do finále Slovnaft Cup-u. To sú pre neho aj pre hráčov veľké úspechy, k čomu mu gratulujem,“ začal pochvalou do radov súpera taliansky tréner.

Fanúšikovia dvanástym hráčom

Ešte pred hodnotením celej sezóny zhrnul Rossi novinárom sobotňajší zápas. „V niektorých momentoch sme tŕpli aj kvôli taktike domáceho trénera. Strelili sme góly z prvých dvoch príležitostí. Hrali sme však lepšie v predchádzajúcich zápasoch proti Trenčínu a Slovanu, hoci sme prehrali. Futbal je čudný, vtedy sme boli smutní, teraz sa radujeme. Pred zápasom som vravel, že ak existuje futbalový boh, musí byť na našej strane. Za to, čo sme celú sezónu produkovali, sme si postup do Európy zaslúžili. Keby nám to nevyšlo, bolo by to hrozné. Najlepšie zápasy sme však odohrali proti Žiline na jar, ale aj v jesennej časti,“ rozhovoril sa taliansky odborník.

Fanúšikovia DAC Dunajská Streda
Fanúšikovia boli dvanástym hráčom Dunajskej Stredy (foto: Rudolf Maškurica)

S podarenou sezónou musí vládnuť v Dunajskej Strede spokojnosť. Hoci Ljubičić so spoluhráčmi mohli skončiť aj na druhom mieste, pohárovú Európu a tretiu priečku potvrdzovali až v poslednom kole. A tréner nešetril chválou. „Chcem sa poďakovať môjmu realizačnému tímu, ktorý mi veľmi pomohol. Takisto patrí veľká vďaka hráčom. Okrem toho, že sú to dobrí futbalisti, sú to hlavne skvelí ľudia a ukázali to túto sezónu. Takisto sa chcem poďakovať našim fanúšikom. Možno nie od samého začiatku sezóny, ale takmer počas celého ročníka boli skutočne dvanástym hráčom nášho tímu na ihrisku. Fantasticky nás podporovali aj na ihriskách súperov. Spolu s hráčmi si zaslúžia pohárovú Európu. Som rád, že im môžem povedať jedno veľké ďakujem,“ pokračoval Rossi.

V každom manželstve sú nezhody


Počas jarnej časti sa medzi verejnosťou diskutovalo o tom, či bude Rossi pokračovať v DAC aj v nasledujúcej sezóne. A presne k tejto téme smerovali aj otázky novinárov. „V každom manželstve nejdú všetky veci takým smerom, akým by ste si predstavovali. Aj so svojou manželkou sa často nezhodneme, no nakoniec vždy nájdeme riešenie. Aj v Dunajskej Strede sú situácie, kedy nemáme všetci rovnakú víziu a situácie, kedy si potrebujeme veci navzájom vyjasniť. Mám kontrakt ešte na ďalší rok, nemám žiadnu inú ponuku. Ak by som teda nechcel pokračovať v Dunajskej Strede, zostal by som doma. Uprednostňujem pokračovanie v Dunajskej Strede,“ vravel na tému svojho zotrvania na Žitnom ostrove 53-ročný lodivod.

Po prehre so Slovanom v predposlednom kole hovoril Rossi o prípadnej strate pohárovej Európy. V takom prípade by podľa horkokrvného trénera mali hráči a on sám skočiť do Dunaja a pokúsiť sa utopiť. Po zápase v Ružomberku sa už na túto tému vtipkovalo. „Do Dunaja skákať nemusíme, no ja som aj tak dobrý plavec. Môj syn hráva od desiatich prvú ligu vo vodnom póle v Taliansku a plávať som ho učil ja. Naučil sa to lepšie ako ja,“ usmieval sa bývalý tréner Honvédu Budapešť.

Norbert Hrnčár, Marco Rossi
Tlačová konferencia po zápase Ružomberok - Dunajská Streda (foto: Lukáš Maťokár)

„Na záver by som chcel zapriať všetko najlepšie Norbertovi Hrnčárovi a jeho tímu v baráži o Európsku ligu. Je to jeden z najlepších trénerov a ľudí, akých som spoznal v slovenskom futbale. Páči sa mi štýl jeho práce a spôsob, akým hrá jeho mužstvo. Prajem im, aby sa dostali do Európskej ligy,“ zakončil Rossi. A tréner Hrnčár na to odpovedal: „Také slová vždy potešia. A navyše od človeka, ktorý je vo svojom remesle odborník. Rossi rozumie svojej robote a má nesporné trénerské a ľudské kvality.“

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk