ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC si vyhliadol ďalšieho mládežníckeho reprezentanta
zdroj: Jozef Urblík. (fcvysocina.cz)

DAC si vyhliadol ďalšieho mládežníckeho reprezentanta

Šatka, Huk, Herc, Černák či predtým Šafranko. Dunajská Streda v ostatných rokoch stavia na mladé slovenské talenty s reprezentačnou prítomnosťou či budúcnosťou. Ďalšou šťukou spod Tatier na Žitnom ostrove by mohol byť 21-ročný stredopoliar Jozef Urblík. DAC za nitrianskeho odchovanca pôsobiaceho v českej prvoligovej Jihlave ponúka podľa českého denníka Sport 400-tisíc eur.

Urblík v prebiehajúcej kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2019 hráčov do 21 rokov patril do základnej zostavy trénerov Hapala a Brunegrafa. Miesto by si mal nájsť aj v tíme ich nástupcu Adriána Guľu. V úvodnej jedenástke nastupuje ostatné dve sezóny aj na klubovej úrovni. Pred Jihlavou pôsobil v Nitre, s ktorou sa v lete 2016 nerozlúčil v dobrom.

Chodil som na ihrisko s nechuťou

„V decembri som bol na operácii, v marci som začal trénovať,“ spomínal Urblík pre idnes.cz na posledný polrok pod Zoborom: „Nepredĺžil som zmluvu, tak ma prehodili do ,béčka´, kde mi zakázali trénovať. Pre moju hlavu to bolo náročné, chodil som na ihrisko s nechuťou. Musel som nejak vydržať, aby som potom mohol hrať inde.“ Urblíka priviedol do Vysočiny Michal Hipp, ktorý ho viedol v Nitre. V českej súťaži opäť našiel zaľúbenie pre hru, ktoré by v búrlivom a vďačnom prostredí na Žitnom ostrove mohol len rozvinúť.

Nebránil by sa reprezentovať Maďarsko

V minulosti, keď nedostal pozvánku do reprezentácie do 20 rokov a nominácia neprišla ani z ,dvadsaťjednotky´, Urblíka kontaktoval maďarský zväz. „Uvažoval som, že ich ponuku prijmem. Potom sa však ozvali Slováci a ja som sa zranil. V každom prípade, ak v seniorskej reprezentácii nebude o mňa záujem, nevylučujem, že budem reprezentovať Maďarsko,“ povedal pre portál bumm.sk Urblík, ktorého futbalovým vzorom je Andrés Iniesta.

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk