ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Video alebo nie? AS Rím rozpútal polemiku vtipným videom
zdroj: facebook/AS Roma

Video alebo nie? AS Rím rozpútal polemiku vtipným videom

Patrí technika do vrcholového futbalu alebo nie? Má arbitrom pri rozhodnutiach pomáhať video alebo sa majú spoliehať na vlastný úsudok a nezdržovať hru? Stále viac aktuálna téma sa v týchto dňoch riešila aj na sociálnych sieťach talianskeho klubu AS Rím.

Čierny kôň tohtosezónnej edície Ligy majstrov ťažko znášal vyradenie zo semifinále prestížnej súťaže. V odvetnom zápase proti anglickému protivníkovi FC Liverpool ich totiž rozhodca obral až o dva pokutové kopy a chybne nevylúčil hosťujúceho hráča. Plný zlosti bol najmä 60-ročný americký podnikateľ a prezident rímskeho klubu James Pallotta, ktorý volal po zavedení videorozhodcu. „Teraz je už nad slnko jasné, že v Lige majstrov je video nutnosťou. Takto to ďalej ísť nemôže. Chápem, že rozhodcovia to majú ťažké, ale vypadnúť takýmto štýlom je nepríjemné. Súperovi blahoželám k postupu, je to skvelý tím. Ak sa však na tejto úrovni nezavedie technika, stane sa z toho absolútny vtip,“ skonštatoval pre plátok Mediaset Premiem.

Teraz sa vtipu dopustil samotný klub, ktorý zverejnil na svojich sociálnych sieťach nasledujúce video. Hoci mnohých pobavilo a priaznivci humorne obviňovali dieťa Diega Perottiho zo simulovania, v komentároch ukrivdení fanúšikovia stále volajú po zavedení videotechnológie. Vyslyší ich UEFA?

Najnovšie z klubu: Roma AS

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk