ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Odišiel Látal, prišiel Maradona. Klub z Bieloruska vyrukoval s prekvapivou správou
zdroj: dynamo-brest.by, koláž: ProFutbal.sk

Odišiel Látal, prišiel Maradona. Klub z Bieloruska vyrukoval s prekvapivou správou

Argentínska legenda Diego Maradona (57) má po krátkom čase opäť prácu. Jeden z najlepších futbalistov všetkých čias sa mesiac po skončení ročného pôsobenia na lavičke tímu Al-Fujairah v druhej lige v Spojených arabských emirátoch presúva do Európy, šéfovať bude bieloruskému celku Dynamo Brest.

Vedenie klubu i Maradona to oznámili na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v Emirates Palace v Abú Zabí, do funkcie má nastúpiť po skončení svetového šampionátu v Rusku. V náplni práce by však tentoraz nemal mať koučing mužstva, zastávať má pozíciu predsedu klubu. Zmluvu podpísal na obdobie troch rokov.

Hlavnou úlohou futbalovej hviezdy by malo byť posunúť úroveň klubu do iného levelu. „Diego sa zameria na strategický rozvoj klubu a bude úzko spolupracovať so všetkými zložkami vrátane detskej akadémie Dynama Brest,“ uviedol bieloruský klub vo svojom stanovisku k príchodu bývalého trénera štyroch klubov (dvoch z Argentíny a dvoch zo Spojených arabských emirátov) a argentínskej reprezentácie.

Dynamo Brest patrí od vzniku samostatného Bieloruska medzi prvoligové kluby, nikdy nevypadol do nižšej súťaže. V prvej sezóne vyhral bronz, odvtedy sa pohybuje medzi 5. a 12. miestom v tabuľke. Dvakrát sa stal víťazom pohára, naposledy v minulom ročníku. V aktuálnej tabuľke figuruje po siedmich kolách bieloruskej najvyššej súťaže na ôsmom mieste. 

Od januára tohto roka viedol tím český tréner Radoslav Látal, pred týždňom však skončil. Pri mužstve zatiaľ v pozícii asistenta zostal jeho krajan Marcel Lička. Na post hlavného kormidelníka sa vracia Bielorus Sergej Kovalčuk, trénerom A-tímu tohto klubu sa stal už po piaty raz v priebehu posledných deviatich rokov.

Odporúčame

HOKEJ.sk