ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po jedenástich sezónach bez trofeje posledná fantázia Torresa v Atléticu
zdroj: twitter

Po jedenástich sezónach bez trofeje posledná fantázia Torresa v Atléticu

Majster sveta, dvojnásobný šampión Európy, víťaz Ligy majstrov i Európskej ligy. Viac než solídna kariéra viac než solídneho strelca. Fernando Torres (34) dosiahol v kariére mnoho trofejí, no všetky v Chelsea, respektíve so španielskou reprezentáciou. Napriek tomu, že v materskom Atléticu Madrid končí svoju jedenástu sezónu. Pre bývalého hráča Liverpoolu či milánskeho AC bude poslednou, v lete klub opustí. Rozlúčiť sa môže triumfom vo finále Európskej ligy v Lyone proti Marseille.

Jednu už má

„Torres už jednu trofej s Atléticom Madrid má,“ povedal klubový prezident Enrique Cerezo: „Pomohol nám vyhrať druhú ligu. Pre klub to bol dôležitý titul.“ Fernando Torres debutoval v Atléticu, keď prežívalo ťažké časy. Klub v roku 2000 senzačne vypadol do druhej ligy, späť sa vrátil po dvoch sezónach. Pôsobenie v Segunde División vtedy sedemnásťročnému Torresovi uľahčilo presadiť sa medzi seniormi. V devätnástich bol už kapitánom, na štadióne Vicenteho Calderóna sa vystrieľal na jedného z najžiadanejších zakončovateľov sveta.

Niečo mi chýbalo

Dve siedme miesta v La Lige a dvakrát semifinálová účasť v Copa del Rey. To boli maximá prvých siedmich sezón El Niňa v Atléticu. Klub sa spamätával z vypadnutia, neustále menil trénerov, robil pochybné prestupy. Frustrácia útočníka narastala, po domácej prehre 0:6 s Barcelonou na konci sezóny 2006/07 odišiel do Liverpoolu. Keď sa v januári 2015 do Madridu vrátil, odchovanca prišlo privítať 45-tisíc fanúšikov. „Keď som odišiel, vyhral som trofeje, po ktorých som túžil. Niečo mi však stále chýbalo. Chcel som ich vyhrať tuto. Verím, že sa to podarí,“ povedal Torres po comebacku.

Simeone: „„Fernando Torres je najúspešnejším hráčom klubovej histórie, triumf v Európskej lige by bol čerešničkou na torte.“ (twitter)

Je najúspešnejší v klubovej histórii

Atlético počas jeho neprítomnosti získalo titul, Copa del Rey a dvakrát i Európsku ligu. Od návratu strateného syna na trofej čaká, v stredu od 20.45 má proti Marseille v aktuálnom ročníku poslednú šancu. Kľúčom k zlomeniu Torresovho prekliatia je prítomnosť jeho bývalého spoluhráča a dnes trénera Diega Simeoneho. Argentínčan v rokoch 2012-2014 získal päť trofejí, počas úspešnej anabázy v Madride priviedol klub do dvoch finále Ligy majstrov. „Fernando Torres je najúspešnejším hráčom klubovej histórie, triumf v Európskej lige by bol čerešničkou na torte,“ povedal na predzápasovej tlačovke Simeone. Úspešné zavŕšenie rozprávky si pred finále zaželal i Torres: „Vždy som sníval, že vyhrám trofej pre klub, v ktorom som doma. Bol by to perfektný koniec.“

Najnovšie z klubu: Atletico Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk