ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dar pre El Maestra, fanúšikovia Trnavy zaplatia takmer tretinu jeho pokuty
zdroj: TASR

Dar pre El Maestra, fanúšikovia Trnavy zaplatia takmer tretinu jeho pokuty

Koncom apríla Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala trénera Spartaka Trnava Nestora El Maestra pokutou 6000 eur za očiernenie Slovnaft Cup-u. Koučovi lídra Fortuna ligy zároveň pozastavila výkon funkcie na jeden zápas. "Andelov" ani to nezastavilo na ceste za vysneným titulom.

Správa o šesťtisícovej pokute a jednozápasovom dištance pre trénera Nestora El Maestra poriadne rozčertila všetkých priaznivcov trnavského Spartaka. Tí však namiesto protestov zachovali chladnú hlavu a prišli s úctyhodným gestom. Aby ich obľúbený tréner nemusel zaplatiť celú pokutu z vlastného vrecka, rozhodli sa zorganizovať zbierku pod názvom "Dar pre El Meastra".

"Vzhľadom k rozhodnutiu DK SFZ sa rozhodol fanklub Bili Andeli,o.z. v spolupráci s Ultrasspartak dobrovoľne darovať trénerovi El Maestrovi finančný dar, ako vyjadrenie svojho pobúrenia nad jeho sankcionovaním zo strany o.z. SFZ za jeho slušné, i keď kritické vyjadrenie názorov na Slovenský pohár, s ktorými sa dá polemizovať, ale nie sú urážkou nikoho a ničoho,"
napísali trnavskí Ultras na svojom Facebooku.

Zbierka sa po troch týždňoch skončila, a treba povedať, že úspešne. "Celková suma, ktorou fanúšikovia prispeli trénerovi na nezmyselnú "šikanu" zo strany zväzu sa za (podľa novej metodiky) príliš intenzívne vyjadrenie v médiách, sa vyšplhala na krásnych 1690 eur. Z toho prvých 104 eur vyzbierali darcovia krvi pri pravidelnej CCKK Lacka Kunu a zvyšných 1586 eur darovali fanúšikovia vo fanshope. Suma bude trénerovi odovzdaná v najbližších dňoch. V mene Ultrasspartak a Fanklubu Bili Andeli veľká česť a vďaka všetkým, ktorí týmto spôsobom vyjadrili svoj odpor k SFZ," píše sa dnes na Facebooku Ultras Spartak Trnava.

zdroj: zdroj: Facebook/Ultras Spartak Trnava

Fanúšikovia "červeno-čiernych" teda obľúbenému koučovi, ktorého budúcnosť v "slovenskom Ríme" je po úspešnej sezóne otázna, pomôžu zaplatiť takmer tretinu jeho pokuty. Klobúk dole!

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk