ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vo Fortuna lige i naďalej klub zo Záhoria, barážové derby aj v televízii
zdroj: TASR

Vo Fortuna lige i naďalej klub zo Záhoria, barážové derby aj v televízii

Aj v budúcom ročníku bude vo Fortuna lige pôsobiť jeden klub zo Záhoria. Zatiaľ je však nie je známe, či ním bude Senica alebo Skalica. O všetkom sa rozhodne na budúci týždeň v barážovom dvojzápase medzi predposledným tímom Fortuna ligy a druhým celkom 2. ligy.

Prvý duel baráže o postup, resp. o záchranu medzi elitou sa uskutoční v utorok 22. mája o 17.20 h v Skalici, odveta je na programe v sobotu 26. mája s tým istým časom úvodného výkopu v Senici. Obe stretnutia lokálnych rivalov odvysiela v priamom prenose aj televízia Dajto.

"Víťaza baráže určia tradičné „pohárové“ kritériá, teda v prvom rade počet získaných bodov, následne rozdiel v skóre a väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera. Ak sa oba duely skončia rovnakým výsledkom, bude v odvete nasledovať predĺženie 2x15 minút. Ak sa ani v ňom nerozhodne, spoznáme účastníka budúceho ročníka Fortuna ligy v penaltovom rozstrele," priblížil pravidlá blížiacej sa baráže oficiálny ligový portál.

Skaličania sa tešia po víťaznom zápase (foto: mfkskalica.sk)
Skaličania sa tešia po víťaznom zápase (foto: mfkskalica.sk)

Zloženie dvojice bojujúcej o záchranu, resp. o postup už poznáme, no ešte stále nevieme, či sa bude hrať i play-off o účasť v Európskej lige. Podmienkou je, aby Slovan Bratislava, ako víťaz Slovnaft Cupu, skončil na druhom alebo treťom mieste fortunaligovej tabuľky. To sa stane v prípade, ak neprehrá so Žilinou, alebo ak prehrá a Dunajská Streda zároveň nezvíťazí v Ružomberku. "Je to veľmi zaujímavá situácia. Napríklad Ružomberčania už nemajú šancu vylepšiť svoju súčasnú šiestu priečku, no sami si môžu bez ohľadu na iné výsledky vybojovať účasť v play-off, ak proti DAC získajú aspoň bod. Sme veľmi radi, že aj keď je už o majstrovi i zostupujúcom rozhodnuté, má naša liga vďaka novému hraciemu modelu takýto dramatický náboj až do úplného konca,“ cituje fortunaliga.sk výkonného riaditeľa Únie ligových klubov Michala Mertinyáka

Semifinálové zápasy play-off o účasť v Európskej lige by sa hrali v stredu 23. mája, finále je naplánované na nedeľu 27. mája. Ako je známe, v semifinále na seba narazia 4. a 7., resp. 5. a 6. tím konečného poradia, pričom výhodu domáceho prostredia má vyššie postavený celok (to platí i vo finále). Hrá sa len na jeden zápas.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk