ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šesták možno odohral posledný zápas: Uvidíme ako mi bude futbal chýbať
zdroj: FK Poprad

Šesták možno odohral posledný zápas: Uvidíme ako mi bude futbal chýbať

Bývalý slovenský reprezentačný útočník Stanislav Šesták odohral počas víkendu možno posledný zápas vo svojej kariére. Kanonier druholigového FK Poprad pomohol cez víkend dvomi gólmi k suverénnemu víťazstvu nad Šamorínom (4:0).

Opora popradského mužstva figuruje pred záverečným kolom druhej najvyššej súťaže na druhom mieste v tabuľke kanonierov, na konte má 18 presných zásahov, o dva viac má Michal Hamuľak z Bardejova. Popradčania sa môžu pochváliť zároveň najlepšou obranou súťaže, v 29 kolách inkasovali dvadsať gólov. Posledným duelom pre nich bude súboj na ihrisku béčka Žiliny. „Budeme sa veľmi snažiť, aby sme aj v budúcej sezóne predvádzali takú hru ako v tomto domácom zápase proti Šamorínu. Chceme strieľať góly, aby sme našich fanúšikov konečne prilákali na zápas. Potom to je oveľa lepšie, keď ich je na štadióne viac. Atmosféra dokáže každého hráča ešte viac vyburcovať,“ cituje Stanislava Šestáka po nedeľňajšom víťaznom súboji nad Šamorínom oficiálna stránka FK Poprad.

V poslednom kole už Popradčanom o nič nepôjde a definitívne skončia na treťom mieste, na druhé miesto zaručujúce baráž o postup do Fortuna ligy strácajú sedem bodov. Štvrtá Lokomotíva Košice má na druholigový bronz štvorbodové manko. „Je možné, že tento domáci zápas proti Šamorínu bol pre mňa rozlúčkovým v popradskom drese,“ reagoval Šesták na margo pokračovania v aktívnej kariére. „Uvidíme ako mi bude futbal chýbať počas dovolenky. Veľa bude záležať od toho ako na tom budem aj po zdravotnej stránke. Zažil som tu krásne obdobie a verím tomu, že v Poprade ešte tie pekné chvíle futbalový fanúšik zažije,“ zahmlieval 35-ročný útočník.

Rodák z Demjaty však neprežíval po návrate zo zahraničia pod Tatry len šťastné obdobia. Poprad nedosiahol na umiestnenie, na ktoré pomýšľal pred sezónou, už v priebehu ročníka prišlo k viacerým zaváhaniam, ktoré skúseného futbalistu trápili. „Obdobie zápasov, keď sme to nezvládli možno my v hlavách, bolo dosť nepríjemné. Začnem Trebišovom, keď sme dali možno regulárny gól, ktorý nebol uznaný. Zosypalo sa to potom na nás remízami a tými nešťastnými výsledkami. Potom, keď v noci nemôžem spávať a trápim sa nad tým všetkým, mi futbal ani nechutí. Všetko si to musím premyslieť, porozprávame sa o tom v klube ako by mohla spolupráca pokračovať a uvidíme, čo bude ďalej,“ uzavrel Šesták.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk