ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Írski mladíci v slzách, český rozhodca vylúčil brankára počas rozstrelu
zdroj: Twitter/90min

Írski mladíci v slzách, český rozhodca vylúčil brankára počas rozstrelu

Netradičná situácia sa v pondelok odohrala vo štvrťfinále majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov medzi Holandskom a Írskom. Duel po remíze 1:1 v riadnom hracom čase dospel až do penaltového rozstrelu, ktorý mal nečakané rozuzlenie.

Mladí Íri nezačali rozstrel dobre, keď ich prvý pokus nepremenil útočník Adam Idah. V piatej sérii bol stav vyrovnaný 4:4 a holandský kapitán Daishawn Redan mal šancu na to, aby posunul "Oranjes" do semifinále. Prudkú strelu kmeňového hráča FC Chelsea ale dokonale zlikvidoval írsky gólman Jimmy Corcoran. Íri sa však dlho neradovali. Český rozhodca Zbynek Proske si totiž všimol, že mladý gólman sa priskoro odlepil od bránkovej čiary a penaltu dal opakovať.

Na tom by ešte nebolo nič čudné, ak by Corcoranovi neukázal i žltú kartu. A keďže išlo už o jeho druhé žlté napomenutie v zápase, automaticky prišlo vylúčenie. Do brány sa tak na rozhodujúcu opakovanú jedenástku musel postaviť stopér Oisin Mcentee, ktorý pri druhom pokuse Redana nemal šancu.

zdroj: Twitter/90min

Holanďania si vo štvrtkovom semifinále zahrajú proti Anglicku, druhú dvojicu tvoria Taliansko a Belgicko. Írom po šokujúcom rozhodnutí českého arbitra zostali len oči pre plač.

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk