ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov plánoval atakovať hornú šestku, nakoniec vypadol
zdroj: TASR

Prešov plánoval atakovať hornú šestku, nakoniec vypadol

Plány im absolútne nevyšli. Tatran Prešov chcel po oťukávacej nováčikovskej sezóne v druhom ročníku medzi elitou výrazne zamiešať kartami. Vedenie klubu na čele s majiteľom Miroslavom Remetom položilo na stôl stotisícovú odmenu za umiestnenie v top šestke. Ani to však asi zeleno-bielych dostatočne nemotivovalo. Počas celej sezóny vyhrali len štyri zápasy a po tretíkrát vypadli z najvyššej súťaže. Rozlúčkový duel odohrajú v sobotu v Poprade proti Michalovciam.

Prešov postúpil medzi elitu s kádrom zloženým z vlastných odchovancov. Po návrate do ligy sa posilnil o niekoľko legionárov, no Maduka Udeh, Issa Adekunle či zimná akvizícia Petr Hošek nepriniesli do tímu nič špeciálne. „Tento rok sme chceli uspieť s vlastnými hráčmi, teda okrem dvoch, troch futbalistov mimo odchovancov. Predstavili sme im aj strednodobú koncepciu pre klub na nasledujúce 2 až 3 roky. S týmto kádrom sme plánovali skončiť v prvej polovici tabuľky, no namiesto toho sme skončili poslední," rozhovoril sa pre denník Korzár majiteľ klubu z metropoly Šariša Miroslav Remeta.

Čerstvo po vypadnutí do druhej ligy čelný predstaviteľ Tatrana nevie, ako bude klub fungovať v budúcej sezóne. Mrzí ho skandovanie "Remeta von!" zo strany hŕstky fanúšikov na poslednom domácom zápase proti Podbrezovej. „Priamo počas minulotýždňového stretnutia v Poprade skandovali niektorí z nich na moju adresu vulgarizmy. Tiež ma vyzývali, aby som z klubu odišiel. Na tomto zápase som mal návštevu zo zahraničia, s ktorou sme mali hovoriť o významnom projekte pre klub v budúcej sezóne. Bola to jednoducho hanba. Naopak, myslím si, že ak by sme ligu vyhrali, tí istí ľudia by kričali, Remeta je náš!,“ domnieva sa čelný predstaviteľ najstaršieho slovenského futbalového klubu.

Prešov - smútok
Smútok futbalistov Tatrana Prešov po definitívnom vypadnutí do druhej ligy (foto: TASR)

Remeta podľa svojich slov za dvadsať rokov investoval do Tatrana milióny eur, ktoré už nikdy neuvidí. Priemerný ročný rozpočet klubu sa v minulosti pohyboval na úrovni 1,5 milióna eur, v aktuálnej sezóne to bolo 1,2 milióna. „Ak by som sa tak rozhodol, že Tatran niekomu odovzdám, bol by som veľmi zvedavý, kto bude tým, kto daruje každý rok milión a pol. Poviem to otvorene. Prešovský futbal nemá žiadnych sponzorov. To znamená, že prispievateľmi a podporovateľmi na činnosť Tatrana sú len spoločnosti, ktoré sú nejakým spôsobom spojené s majiteľom klubu, teda mnou," upozornil v rozhovore pre denník Korzár známy podnikateľ a zároveň zdôraznil, že Mesto Prešov ako spoločník v Tatrane Prešov by sa malo na chode klubu ročne podieľať asi 150-tisícmi eur, avšak žiadnymi financiami neprispieva.

A hoci Miroslav Remeta vypadnutie z prvej ligy akceptuje, načrtol, že nie všetko v našej najvyššej súťaži je s kostolným poriadkom. „Sme jeden z mála klubov, ktorý si plní voči hráčom svoje záväzky. Ručím, že dovtedy, dokiaľ budem v tomto klube, futbalisti svoje peniaze vždy dostanú. Z mojej strany som už pre fungovanie klubu viac urobiť nemohol. Ja sa nikdy neznížim k tomu, že by som niečo vybavoval v zákulisí. Máte pocit, že Senica vyhrala svoje posledné zápasy úplnou náhodou?“ odpovedal majiteľ Tatrana na otázku denníka Korzár, či sa vo Fortuna lige dejú podobné zákulisné hry. Podľa jeho slov rozhodcovia často ovplyvňujú zápasy, čoho dôkazom bol vraj minulotýždňový zápas Prešova s Podbrezovou. „Boli to drobnosti, no poviem to otvorene, rozhodca ovplyvnil zápas. Povedal som to aj delegátovi stretnutia, že pomery, ktoré vládnu v slovenskom futbale, nedostanú nikdy náš futbal na najvyššiu úroveň. Veľmi rýchlo sa zabudlo na prípad Myjava. Namiesto toho, aby sa niekto zamýšľal nad tým, čo sa stalo, dali Myjavčanom príučku za to, že odišli v rozpore s pravidlami. Principiálne však s kritikou spôsobov a postupov v kolektívoch, či už rozhodcovských alebo funkcionárskych, s Myjavou súhlasím. V rozhodujúcich chvíľach to nie je nezávislá súťaž,“ dodal na záver Remeta.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk