ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pehlivan v Trnave končí. Hoftych: Bolo to jasné od začiatku
zdroj: TASR

Pehlivan v Trnave končí. Hoftych: Bolo to jasné od začiatku

Dvadsaťdeväťročný defenzívny stredopoliar Yasin Pehlivan po roku končí v tíme slovenského majstra FC Spartak Trnava. „Cítim, že musím urobiť ďalší krok,“ vyjadril sa v obsiahlom rozhovore pre oficiálny portál klubu.

Nekompromisný stredopoliar patril na svojom poste suverénne medzi najlepších hráčov v slovenskej najvyššej súťaži. Pred angažmánom v Trnave obliekal naposledy dres Red Bull Salzburg v sezóne 2015/2016, napriek ročnej pauze od futbalu rýchlo vyletel na vysokú futbalovú úroveň. Sedemnásťnásobný reprezentant Rakúska získal v trnavskom drese tretí titul vo svojej profesionálnej kariére. „Hneď od začiatku som cítil, že môžeme byť úspešní. Vyhrali sme jeden, druhý, tretí, štvrtý a ďalšie zápasy. Neuveriteľné. Chceli sme si to iba udržať. Bavili sme sa. Mám tretí titul. Tento je pre mňa najlepší. Každý pred sezónou hovoril, že sa ledva prebojujeme do najlepšej šestice tímov. Pamätám si na to veľmi dobre. Teraz sme majstri. Nemáme veľké peniaze, ani hráčov, ale sme jeden tím. Užil som si každý zápas, každú minútu. Som šťastný, že som mohol hrať za Spartak,“ komentoval Yasin Pehlivan úspech v rozhovore pre klubový web Spartaka Trnava. „Je to šialené. Po 45 rokoch získal klub majstrovskú trofej. Videl som na každom ako plače. Vo vnútri som cítil, že sme pre ľudí žijúcich v meste a značku Spartak odviedli naozaj kus dobrej práce,“ dodal.

Napriek úspešnej sezóne klub už vopred informoval, že ich spolupráca sa po jarnej časti ukončí. „Cítim, že musím urobiť ďalší krok. Mám 29 rokov, dieťa, rodinu. Musím sa pozerať na nich. Keby som sám, zostanem tu aj desať rokov. Idem ďalej. Nie je to ľahké, ale viem, že to je potrebné,“ reagoval skúsený stredopoliar. „Odnášam si skvelé priateľstvá. Nikdy na Spartak nezabudnem. Navždy bude súčasťou môjho života.“ Na jeho slová nadviazal aj generálny manažér Pavel HoftychKeď mi pred sezónou Nestor oznámil, že je možnosť podpísať Pehlivana, hneď mi k tomu povedal, že za normálnych okolností by sme takého hráča nemohli získať. Šanca bola vďaka tomu, že sa osobne poznajú a v tej dobe bol po ročnej odmlke od futbalu. Veľkú rolu zohrala aj návštevnosť nového Štadióna Antona Malatinského. Snažili sme sa o opciu, ale od začiatku bolo jasné, že Yasin príde pomôcť klubu a zároveň my pomôžeme jemu sa znova rozohrať. Myslím, že Yasin odviedol pre Spartak veľkú prácu. Ide o typického lídra a organizátora hry. Momentálne sa jeho misia v Spartaku končí. Aj napriek tomu, že sme sa niekoľkokrát rozprávali, či nie je nejaká šanca jeho zotrvania. Dohoda však znela jasne. Nezostáva nám nič iné, iba sa Yasinovi poďakovať za celý klub, odvedenú prácu a tiež, že pomohol Spartaku vybojovať titul. Bude nám chýbať nielen hráčsky, ale i ľudsky. Prajeme mu veľa šťastia v ďalšom pôsobení. Ktovie, možno raz opäť v Trnave,“ s úsmevom informoval prostredníctvom klubového portálu.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk