ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trebišove a v Krásne nad Kysucou slávnostne otvorili ihriská s umelou trávou
zdroj: futbalsfz.sk/Roman Ferstl

V Trebišove a v Krásne nad Kysucou slávnostne otvorili ihriská s umelou trávou

Hoci futbalisti Trebišova prehrali posledný domáci zápas v sezóne s Novým Mestom 2:4, nemuseli mať hlavy v smútku. Po nepresvedčivej jeseni sa totiž na jar zomkli a v predstihu si vybojovali záchranu v II. lige, čo bol hlavný cieľ vedenia klubu. Rovnako dôležité bolo v končiacej sa sezóne i zrealizovanie projektu výstavby ihriska s umelou trávou. V polčasovej prestávke nedeľňajšieho duelu ho čelní predstavitelia Slavoja spolu s predsedom Východoslovenského futbalového zväzu Richardom Havrillom slávnostne otvorili.

Futbal v Trebišove chce napredovať

Moderné ihrisko s umelou trávou sa v Trebišove vybudovalo v rámci projektu UEFA HatTrick. Ide už o deviatu zrealizovanú plochu z plánovaných sedemnástich. Na financovaní projektu sa podieľalo mesto Trebišov (184-tisíc eur), SFZ (120-tisíc eur) a Košický samosprávny kraj (120-tisíc eur). "Na tejto ploche absolvujú prípravu všetky mužstvá Trebišova. Futbal v meste žije a chce napredovať," neskrýva spokojnosť prezident klubu Jozef Gazdag.

"Som rád, že tu stojím. Mám pod sebou veľa dedín, miest a klubov, ale k žiadnemu inému mestu, okrem Košíc odkiaľ pochádzam, nemám taký vzťah ako k Trebišovu. V roku 1990 som sa tu oženil. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tom, že projekt sa vydaril. Nová umelá tráva je míľnikom trebišovského futbalu. Prajem všetkým futbalistom, aby tu vyrástlo mnoho nových Marekov Čechov, na ktorého môžete byť právom hrdí. Prajem veľa úspechov,"
cituje futbalsfz.sk Richarda Havrillu.

"Ihrisko v Trebišove spadalo do investičného programu UEFA HatTrick. Je to povrch tretej generácie v rámci areálu futbalového štadióna. Máme naň aj osemročnú záruku. Ihrisko má riadne rozmery. Aktuálne prebieha rekonštrukcia v Hlohovci," dodal pre oficiálny zväzový portál zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík.

Richard Havrilla
Predseda Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla počas slávnostného otvorenia ihriska s umelou trávou v Trebišove (futbalsfz.sk/Roman Ferstl)

Tešia sa aj v Krásne nad Kysucou

V poradí desiate ihrisko s umelou trávou bolo cez víkend slávnostne otvorené v Krásne nad Kysucou, kde zavítal prezident SFZ Ján Kováčik. „Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na rekonštrukcii tohto ihriska. V poslednom období hovoríme Krásnu, že je mesto športu. Máloktorému mestu na našej úrovni sa podarilo postaviť v tak krátkom čase niekoľko športových budov a ihrísk. Chcem sa poďakovať Slovenskému futbalovému zväzu za finančnú podporu. Náklady na ihrisko neboli malé. Stálo takmer 500-tisíc bez DPH. Z toho nám SFZ prispel sumou 150-tisíc eur, čo je veľká pomoc. Dúfam, že táto pomoc bude účelne využitá,“ povedal primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

„Som veľmi rad, že môžem byť medzi vami. Je to desiate dokončené ihrisko zo sedemnástich, ktoré spolufinancujeme z projektu HatTrick UEFA. Želám, aby na tomto ihrisku vyrástli talentovaní hráči a budúci reprezentanti, ktorí budú pokračovať v šľapajách vášho rodáka Zdena Štrbu,“
nechal sa počuť Ján Kováčik, ktorý primátorovi mesta odovzdal podpísanú loptu reprezentantmi Slovenska i dres kapitána Martina Škrtela.

„Verím, že chalani budú dosahovať na tomto ihrisku veľa úspechov. Na Kysuciach sú v zime náročné poveternostné podmienky a mládež nemala doteraz kde trénovať. Teraz majú k dispozícii na zlepšovanie sa veľký nový priestor. Myslím si, že ich to tu bude celkom baviť. Keď si ja spomeniem na našu mladosť, ako sme tu trénovali na škvare, tak sme sa aj museli dosť namáhať. Ale istým spôsobom nás to zocelilo. Prajem všetkým, nech im slúži zdravie a nech majú z tohto radosť,“
uzavrel pre futbalsfz.sk bývalý reprezentant Zdeno Štrba.

Najnovšie z klubu: TJ Tatran Krásno nad Kysucou

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk