ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rossi: Ak nevybojujeme Európu, mali by sme skočiť do Dunaja a spáchať samovraždu
zdroj: fcdac,sk

Rossi: Ak nevybojujeme Európu, mali by sme skočiť do Dunaja a spáchať samovraždu

Tretia prehra v rade. Dunajská Streda predĺžila sériu bez streleného gólu už na hrozivých 301 minút. Doteraz druhý tím Fortuna ligy stratil pozíciu nádejného vicemajstra a pred posledným kolom nad ním visí výkričník nezaistenej pohárovej Európy.

Vo vyrovnanom zápase druhého s tretím napokon vyhrala bojovnosť nad futbalovou kvalitou. Domáci boli v ofenzíve snaživejší, najčastejšie sa do nebezpečných situácií dostávali cez útočníka Baya. Ten si však neobul strelecké kopačky, v prvom dejstve nepremenil samostatný nájazd na brankára hostí, na konci zápasu loptu od brvna stečoval z bránkovej čiary do náručia Šullu. „Slovan je Slovan. Ak si ľudia myslia, že mu my môžeme byť súperom, tak sa mýlia. Pozrite sa na ich kvalitu, pozrite sa na ich finančné možnosti, pozrite sa na všetko. My s ním nemôžeme súperiť,“ komentoval kormidelník aktívnejšieho tímu Marco Rossi. „Prišli si po víťazstvo a urobili preň maximum, k tomu patrí aj zdržiavanie hry. Napokon vyhrali a ja verím, že podobne tak budú bojovať o body aj o týždeň proti Žiline,“ odkázal na záver hodnotenia duelu.

Slovan vyhral duel vďaka jednej využitej štandardke, ktorú premenil hráč zápasu Božikov. Strata ďalších bodov znamená pre DAC zároveň stratu druhého miesta vo fortunaligovej tabuľke. Pred posledným kolom tak má náskok pred štvrtou Žilinou len jeden bod a reálne môže prísť o pohárovú Európu. Ak totiž šošoni vyhrajú posledné kolo na Pasienkoch, môžu Dunajskú Stredu preskočiť. Tá bude bojovať o bronzovú priečku v Ružomberku. „Ak po tejto sezóne nevybojujeme pre klub miestenku v pohárovej Európe, tak potom v prvom rade ja a hneď po mne všetci hráči a celý realizačný tím, musíme skočiť do Dunaja a spáchať samovraždu,“ spontánne a s talianskou excentrickosťou vyriekol nahnevaný Rossi. V prípade, že Dunajská Streda skončí štvrtá, zahrá si v baráži o poslednú miestenku v európskych pohároch proti víťazovi spodnej šestky.

Jediným svetlým bodom víkendu je pre DAC návrat zraneného Erika Pačindu. Ten odbehal 25 minút, mužstvo však k víťazstvu nepriviedol. Jeho pokus z priameho kopu zostal na belasom múre, viac urobiť nestihol. ­„Cítil som sa dobre. Nie je to ešte stopercentné, ale výrazne sa mi polepšilo a som rád, že noha túto záťaž vydržala,“ pochvaľoval si Erik Pačinda s pochopiteľne nešťastnou tvárou. „Ak nedáme gól za celý zápas, nemôžeme zbierať body. Dostali sme sa pod tlak, čaká nás asi najťažší zápas sezóny. Mali sme dostatok príležitostí, aby sme si pohárovú Európu potvrdili, teraz sa budeme trápiť do posledného kola. Pokiaľ chceme hrať poháre, musíme sa dobre pripraviť a posledné stretnutie v Ružomberku vyhrať,“ uzavrel najčerstvejší slovenský reprezentant.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk