ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Seničania vstali z popola, schyľuje sa ku záhoráckemu derby
zdroj: TASR

Seničania vstali z popola, schyľuje sa ku záhoráckemu derby

Do nadstavby o udržanie sa v lige nevstúpili vôbec dobre. Prvých päť zápasov len márne čakali na víťazstvo a barážová pozícia sa im vzdialila na štyri body. Odvtedy však chytili Seničania druhý dych a po trojzápasovej víťaznej sérii tentoraz pridali remízový zárez. Jeho cena je však oveľa vyššia, ako len jeden získaný bod. Vďaka domácej deľbe bodov s Prešovom si Záhoráci zabezpečili barážovú miestenku a vyhli sa priamemu zostupu do druhej ligy.

Trávnik útulného štadióna na Sadovej ulici pred zápasom a počas prvého polčasu výdatne polieval hustý dážď. Postupne sa však vyčasilo, voda vsiakla a hráči mohli ukázať niečo zo svojho majstrovstva. Keďže si obe mužstvá uvedomovali dôležitosť súboja, zamerali sa najmä na pozornú defenzívu. Toto konštatovanie platilo predovšetkým v prvom polčase, keď Seničania výborne bránili a zároveň kontrolovali priebeh stretnutia. „Cez týždeň sme si vraveli, že aj keď nám stačí remíza, tak musíme hrať na víťazstvo. Do zápasu sme šli s tým, aby sme neinkasovali a aby sme to boli my, kto dá prvý gól. To druhé sa nám síce nepodarilo, ale sme šťastní, že sme to zvládli. Teraz budeme bojovať ďalej s cieľom zachrániť ligu,“ povedal po stretnutí Lukáš Lupták, ktorý operoval na ľavom kraji ihriska.

Druhé dejstvo prinieslo viacero gólových príležitostí. Na senickej strane sa mohli tešiť Castaneda a Ranko, ale ich pokusy v sieti neskončili. Keď ani očakávaný tlak hostí, ktorí pre zachovanie fortunaligovej nádeje potrebovali bezpodmienečne vyhrať, nevyústil do streleného gólu, bolo jasné, že sa zápas skončí s dvoma nulami. Lupták nastúpil v základnej zostave červeno-modrých po dlhšom čase. „Je to na rozhodnutí trénera. Ja som to zobral, teraz mi dal šancu a som rád, že som mohol odohrať celý zápas. Na trávniku som sa cítil parádne, hoci počasie nebolo úplne dobré. Ihrisko bolo rýchle, kraje však boli spočiatku podmáčané, ale potom sa to zlepšilo,“ poznamenal bývalý hráč Ružomberka, Ostravy či Příbramu. Hoci by sa mohlo zdať, že v Senici vypuknú po remíze s Prešovom oslavy, nič také sa neudialo. Na Záhorí si uvedomujú, že ešte nemajú vyhraté a účasť vo Fortuna lige budú musieť potvrdiť v baráži. „Ťažko si vyberať. Či už to bude Sereď alebo Skalica, oba tímy sú kvalitné. My sa však pozeráme na seba a veríme, že to zvládneme,“ dodal Lupták.

zdroj: huste.tv

Veľkú zásluhu na cennej remíze Záhorákov má ich brankár Dominik Holec. Bol to pre neho tretí jarný zápas s čistým kontom. „V druhom polčase nás súper trošku viac zatlačil, boli chvíle, keď človek dúfal, že to tam nepadne. Ale strach som nemal, lebo by to nebolo dobré. Verili sme do poslednej minúty, že neinkasujeme,“ vyjadril senický brankár svoje bezprostredné pocity a vzápätí vzdal hold domácemu fanklubu, ktorý sa po dlhom čase objavil na tribúne: „Chcem sa našim fanúšikom touto cestou poďakovať. Síce spôsobili dymovú clonu a tým aj predĺžili zápas, ale dokázali sme to prežiť, máme bod a to je pre nás najpodstatnejšie.“

Holec zažíva prelomový polrok vo svojej kariére, keďže až doteraz nebol zvyknutý zápas čo zápas nastupovať v základnej zostave fortunaligového tímu. „Človek musí byť sústredený počas každej činnosti, ktorú robí. Či už na tréningu alebo v zápasoch. Keď je brankár v permanencii a chytá každý zápas, to je pre neho najlepšie, čo môže byť. Vždy sa na to snažím nachystať, nič nepodceniť najmä po mentálnej stránke a pomáhať mužstvu k čo najlepším výsledkom.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk