ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ultras Slovana hlásia vyhadzov trénera, Ševela sa k téme hneď vyjadril
zdroj: TASR

Ultras Slovana hlásia vyhadzov trénera, Ševela sa k téme hneď vyjadril

Len za obdobie posledných piatich rokov je Martin Ševela v poradí desiatym trénerom Slovana. Krátko po definitívnom zisku titulu pre hlavného konkurenta Spartak Trnava sa rozpútali šumy, podľa ktorých by mali byť dni ambiciózneho kormidelníka v Bratislave zrátané.

Olej do ohňa priliali priaznivci belasých na sociálnej sieti Facebook, skupina Ultras Slovan v priebehu soboty uverejnila príspevok, podľa ktorého dostal tréner Martin Ševela vyhadzov. Na stretnutie v Dunajskej Strede pricestovalo celé vedenie Slovana na čele s prezidentom klubu Ivanom Kmotríkom starším. Spolu s ním bol údajne v MOL Aréne prítomný aj český odborník Ivan Hašek, niekdajší kouč Sparty Praha, českej reprezentácie, ale aj francúzskych či exotických klubov v Japonsku, Saudskej Arábii, Katare a Spojených arabských emirátoch.

„Zmena trénera v Slovane? To je pre mňa novinka. Je pravda, že mi dnes na základe tejto témy začali pípať nejaké zvedavé esemesky, ale musím sa nad tým len pousmiať,“ reagoval krátko po zápase na margo aktuálnej témy stále súčasný tréner mužstva Martin Ševela. „Neviem odkiaľ sa táto informácia nabrala, netuším odkiaľ k tomu prišli Ultras Slovan, ku mne sa všetko dostalo len sprostredkovane. Je to pre mňa novinka, viac vám k tomu povedať neviem. Nik netuší, čo bude zajtra, o polroka, o rok. Trénerský chlebíček, predovšetkým v Slovane, nie je jednoduchý,“ pokračoval 42-ročný kouč.

„Vedel som, do čoho idem. S pánom Kmotríkom sme si na začiatku sadli a povedali sme si, že ideme pracovať koncepčne, dlhodobo, a preto sme sa dohodli na trojročnom kontrakte. Dali sme si za cieľ pohárovú Európu, do nej sme sa dostali, zisk národného pohára, ten máme, herný prejav sme podľa môjho názoru v určitých fázach zlepšili. Všetky atribúty hrajú v môj prospech. Ak budú výsledky, pokiaľ budeme vyhrávať a herný prejav bude na patričnej úrovni, nie je dôvod na zmenu,“ zakončil bývalý tréner AS Trenčín, ktorého belasí dlhé roky lanárili do svojich radov.

Napriek týmto šumom v závere sezóny sa priamo v klube podľa vyjadrení trénera či hráčov nič atypické nedialo. „To, čo sa píše na sociálnych sieťach, ja naozaj netuším. A vôbec by som to ani neriešil. Tréner s nami normálne pracoval a pracuje, aj dnes nás dokoučoval k víťazstvu. Za celú kabínu môžem povedať, že sa plne koncentrujeme na ďalší zápas proti Žiline, ktorý chceme vyhrať a chceme skončiť aspoň na druhom mieste v tabuľke. Rôzne príspevky a komentáre na Facebooku by som nerád nekomentoval, lebo podľa mňa sú to len hlúposti,“ vyjadril sa k téme exkluzívne pre ProFutbal.sk aj kapitán Slovana Boris Sekulič.

Celú drámu rozlúskol až po zápase viceprezident klubu a generálny riaditeľ Ivan Kmotrík mladší. „Pokiaľ budem vo funkcii generálneho riaditeľa, tak budem zároveň niesť plnú zodpovednosť za výber hráčov, transferovú politiku a takisto za výber hlavného trénera. Martin Ševela štandardne pracuje s mužstvom, pričom so žiadnym iným trénerom som nerokoval. Preto chcem dementovať všetky špekulácie, ktoré sa dnes dostali na internet. Tieto špekulácie sa absolútne nezakladajú na pravde,“ rázne dementoval v stanovisku klubu.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk