ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov s nožom na krku. Rozhodne sa už v sobotu o vypadávajúcom?
zdroj: FK Senica; Rado Dado/NTC Poprad

Prešov s nožom na krku. Rozhodne sa už v sobotu o vypadávajúcom?

Minulý týždeň sme spoznali meno fortunaligového majstra, túto sobotu môžeme spoznať i meno vypadávajúceho. V predposlednom kole sezóny sa môže definitívne rozhodnúť o tom, že do druhej ligy sa vráti Tatran Prešov. Šarišania to však nechcú dopustiť. Na to, aby ešte živili nádej na záchranu však potrebujú Senicu zdolať na jej domácej pôde.

Prešov aktuálne stráca na Senicu tri body. V prípade, že by sa v sobotu na Záhorí zrodila remíza, rozdiel by zostal trojbodový. Vzhľadom na horšie vzájomné zápasy z pohľadu Tatrana by už bolo isté, že zeleno-bieli skončia poslední. Zverenci Tona Caanena by tak putovali do baráže, v ktorej by si zmerali sily s druhým najlepším tímom 2. ligy, ktorým bude s najväčšou pravdepodobnosťou Skalica.

Nebudú hrať na remízu

„Na remízu nemôžeme a ani nebudeme hrať, zaujíma nás jedine víťazstvo, a tým pádom miestenka v baráži. Prispôsobíme tomu všetko. Chceme zabojovať jeden za druhého a potvrdiť dobrú formu,"
 vyzdvihol v rozhovore pre fortunaliga.sk kapitán Senice Michal Ranko dobrú formu svojho tímu, ktorý vyhral ostatné tri ligové duely s Podbrezovou, Michalovcami a Zlatými Moravcami. 

Senica radosť po zápase
Radosť futbalistov Senice po treťom víťazstve v sérii (foto: FK Senica)

Ťahúňom legionármi prešpikovaného kádra je na ceste za záchranou Frank Castaneda. Kolumbijský útočník zaznamenal pri spomenutých troch víťazstvách až päť gólov. „Už som sa na Slovensku aklimatizoval. Hrá sa tu úplne inak ako v Kolumbii, predovšetkým mi vyhovuje, že je vždy dostatok miesta za obranou, kam si rád nabieham. Žiadny tlak pred zápasom s Prešovom necítim. Nehráme na remízu, chceme určite vyhrať a potom si zahrať o Fortuna ligu proti Skalici," burcuje 23-ročný zakončovateľ.

Prešov na prahu tretieho vypadnutia


Omnoho ponurejšia atmosféra momentálne panuje v Tatrane Prešov. Šarišania síce v nadstavbe nemajú zlú formu, no víťazná séria Senice ich postavila do pozície, v akej sa nechceli ocitnúť. Záchranu už nemajú vo vlastných rukách, a to ani v prípade, že by vyhrali posledné dva zápasy. Napriek tomu sa vopred nevzdávajú.

„Je to nielen o taktickej, ale aj o mentálnej príprave. Veľa vecí sme za posledné mesiace zmenili k lepšiemu a pohli sme sa určitým smerom. Verím, že to v zápase proti Senici bude vidieť a uspejeme,"
 zaželal si český lodivod Anton Mišovec, ktorý urobí všetko pre to, aby sa jeho tím udržal medzi elitou: "Prešov je futbalové mesto. Ľudia sú nespokojní s tým, kde sa nachádzame. Určite je to dané aj domácim prostredím v Poprade, kam sa mnohým nechce dochádzať. V Prešove by nás určite povzbudzovalo viac fanúšikov. Viem však, že klub robí všetko pre postavenie nového štadióna, všetko je schválené a hádam tu čoskoro aj bude stáť. Vtedy sa ľudia vrátia na ligový futbal v Prešove a my k tomu musíme prispieť takisto. Potrebujeme vyhrať nad Senicou a v záverečnom kole si zachrániť fortunaligovú príslušnosť.“

Anton Mišovec
Anton Mišovec (TASR)

Zaujímavosťou je, že Tatran sa s najvyššou súťažou lúčil v ére samostatnosti už dvakrát. Na vypadnutia z rokov 2002 a 2013 si však zo súčasného kádra spomína len málokto. „Pred piatimi rokmi som bol ešte mladý chalan a je obrovská škoda, že to tak dopadlo. Dnes však viem, že musíme všetci spraviť maximum pre to, aby súčasní mladí hráči v našom kádri nezažili podobné pocity. Snažíme sa naladiť pozitívne, v tréningoch makáme naplno a veríme, že v Senici zvíťazíme," dodal odhodlane pre fortunaliga.sk stopér zeleno-bielych Jakub Bartek.

Všetky zápasy 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy sú na programe v sobotu 12. mája o 17.45 h. Záverečné kolo je naplánované na sobotu 19. máj o 17.00 h.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk