ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vstúpi Spartak do pohárovej Európy s prázdnymi tribúnami? Klub to tak nechce nechať!
zdroj: TASR

Vstúpi Spartak do pohárovej Európy s prázdnymi tribúnami? Klub to tak nechce nechať!

Svoj dosiaľ posledný zápas na európskom fronte odohral trnavský Spartak v auguste 2016. Smolné vypadnutie s rakúskou Austriou Viedeň v 3. predkole Európskej ligy však sprevádzal aj stret fanúšikov, po ktorom vyviazol slovenský klub s viac ako 80-tisícovou pokutou a trestom uzavretého štadióna na dobu dvoch duelov v európskych pohároch.

Prísne rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) však platnosť časom nestratilo. Keď sa Spartak po sezónnej pauze opäť vracia do európskej spoločnosti, trest si musí odpykať dodatočne. „Žiaľ áno, všetko ostáva v platnosti, nepodmienečne na dva zápasy máme uzavretý štadión. Nakoľko už sezónu predtým sme mali rovnaký trest na jeden duel, teraz ako recidívu k tomu pridali aj druhý zápas bez možnosti odvolať sa voči tomuto verdiktu,“ potvrdil exkluzívne pre ProFutbal.sk informácie, ktoré sa vo veľkom rozoberali aj na sociálnych sieťach, PR manažér FC Spartak Trnava Marek Ondrejka.

Hoci bude novopečený majster Slovenska prvýkrát štartovať v novodobej ére Ligy majstrov a medzi potenciálnymi súpermi sú aj lákavé značky rangu Celticu Glasgow, svoju pohárovú púť s určitosťou odštartuje bez podpory tribún. Klub však vyvíja všetky aktivity na to, aby s potrestaním seba a svojich priaznivcov čokoľvek spravil. „Oficiálne je šanca nulová, keďže nebola možnosť odvolať sa. Napriek tomu sme písomne kontaktovali UEFA a požiadali o vyjadrenie či existuje šanca aspoň na čiastočné odpustenie daného trestu. Teraz čakáme na odpoveď,“ uzavrel na optimistickú nôtu Ondrejka.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk