ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Definitívne: Sereď chce hrať budúcu sezónu Fortuna ligu!
zdroj: TASR

Definitívne: Sereď chce hrať budúcu sezónu Fortuna ligu!

Utorňajšie zasadnutie výboru ŠKF Sereď, na ktorom sa zúčastnili aj hráči tímu, má jasné rozhodnutie: líder druholigovej tabuľky si podal prihlášku do najvyššej súťaže. Učinil tak v poslednom možnom termíne.

Hoci ešte stále stojí pred Sereďou mnoho vybavovačiek, v jednom sa celý klub spolu s hráčmi zhodli: chcú hrať najvyššiu súťaž. Aj na základe toho bola podaná prihláška do najvyššej súťaže. Informáciu vzápätí potvrdil pre SME prezident klubu Róbert Stareček: „Áno, je to tak, podali sme si prihlášku, aj v prípade baráže. Tú však nechceme hrať, chceme ligu vyhrať,“ povedal odhodlane. „Mali sme zasadnutie výboru, na ktorom sa zúčastnili aj hráči. Všetci sa vyjadrili, že chcú ísť do ligy,“ dodal prvý muž klubu zo Serede. Na podanie prihlášky mali čas do štvrtka, bez nej by nemohli postúpiť.

Napriek formálnemu kroku však ešte nie sú zďaleka vybavené všetky potrebné náležitosti. Miestny štadión totiž nevyhovuje podmienkam pre najvyššiu súťaž. „Je to v štádiu riešenia,“ vyjadril sa prezident ŠKF k téme alternatívneho stánku, na ktorom by mohol nováčik hrávať. Podľa zákulisných informácií boli v hre Myjava, Trnava a Nitra, MY Noviny informujú, že to najskôr vyzerá na mesto pod Zoborom, kde aktuálne rekonštruujú štadión.

Do konca druhej ligy zostávajú dve kolá, Sereď má pred druhou Skalicou štvorbodový náskok. Je isté, že horšie ako druhá už neskončí. Do Fortuna ligy postupuje víťaz II. ligy priamo, tím z druhého miesta si zahrá baráž s 11. celkom najvyššej súťaže. V nedeľu cestujú na pôdu trinástej Spišskej Novej Vsi, kde môžu definitívne potvrdiť prvenstvo v druhej lige, fantastickú sezónu zakončí o týždeň doma proti predposlednému Zvolenu. Mužstvo Serede koučujú Michal Gašparík a Marián Šarmír, počas jarnej časti inkasoval jediný gól a neprehral.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk