ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Príde AS Trenčín o svojho kľúčového hráča?
zdroj: TASR

Príde AS Trenčín o svojho kľúčového hráča?

Letné prestupové obdobie je za dverami a tradične ním bude žiť aj naša najvyššia slovenská súťaž. Na tomto poli býva tradične aktívny aj fortunaligový účastník AS Trenčín. Podľa najnovších medializovaných informácií by jednou z ústredných postáv tohto obdobia mohol byť kľúčový hráč súčasného tímu Hilary Gong.

Devätnásťročný krídelník Hilary Gong Chuhwak patrí medzi najtalentovanejších hráčov Fortuna ligy a v aktuálnom ročníku patrí medzi lídrov AS Trenčín. Pod Čákov hrad prišiel pred rokom na základe spolupráce s nigérijskou akadémiou GBS Academy, rovnako ako Philip Azango či Abdul Zubairu a v minulosti Moses Simon, Kingsley Madu, Samuel Kalu či Aliko Bala. V aktuálnej sezóne vsietil už desať gólov, osem v lige a dva pohári, ku ktorým pridal desať asistencií.

Niet teda divu, že sa o jeho služby už začali zaujímať viaceré zahraničné kluby a jeho cieľovou stanicou by sa mohlo stať, rovnako ako pri mnohých jeho predchodcoch, Belgicko. Ako informuje portál Own Goal Nigeria, záujem oň prejavili už Gent, kde v súčasnosti hrajú spomínaní Kalu a Simon a odkiaľ v Trenčíne aktuálne hosťuje Giorgi Beridze, ale aj Anderlecht Brusel, účastník tohtoročnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Suma za hráča by mohla podľa tohto zdroja presahovať 5 miliónov eur, do Trenčína mal pritom pred rokom prísť zadarmo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk