ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mohli byť bližšie k titulu. Nedorozumenie, ktoré stálo Trnavu body v Ružomberku
zdroj: huste.tv

Mohli byť bližšie k titulu. Nedorozumenie, ktoré stálo Trnavu body v Ružomberku

Aj majster tesár sa niekedy utne, hovorí sa. Učebnicový príklad sme mohli vidieť aj v sobotňajšom zápase majstrovskej skupiny nadstavbovej časti Fortuna ligy. Ružomberok na svojom ihrisku privítal lídra tabuľky Spartak Trnava. Gól sme síce v zápase nevideli, najbližšie však k nemu boli bíli andeli.

Prebiehala 40. minúta duelu, do nepríjemného stretu sa dostal estónsky reprezentant Artur Pikk a aktívny trnavský krídelník Erik Jirka. Sám faulovaný si napokon postavil loptu, ktorú nacentroval do šestnástky súpera. Defenzíva Ružomberka sa snažila vytiahnuť na hostí ofsajdovú pascu, podľa asistenta rozhodcu Romana Slyška neúspešne. Stopér Boris Godál sa tak ocitol s loptou úplne osamotený pred bránkou Matúša Macíka, obrancovia utekali opačným smerom. Prekvapený kapitán Trnavy však situáciu nevyriešil najlepšie a v šestnástke, kde nebolo žiadneho domáceho hráča, len ďalší jeho dvaja spoluhráči, vystavil do ofsajdu Marvina Egha. 

„Trnava je verná svojmu futbalovému štýlu, teda pevná defenzíva a vyčkávanie na gólovú príležitosť. Teraz sa im taká naskytla a to, čo zahodil Boris Godál, býva niekedy trestuhodné,“ zhodnotil situáciu Vladimír Koník ako hosť v televíznom štúdiu RTVS počas polčasovej prestávky. Na jeho slová aj ozaj došlo a aj vzhľadom na viacero neúspešných pokusov domácich hráčov Kostadinova, Daniela, Jána Masla, Pikka či Gešnábela skončil zápas nerozhodne. Trnavčanov viackrát podržal tradične spoľahlivým výkonom brankár Martin Chudý.

„Ak by to niekto detailne analyzoval, bolo by treba skontrolovať či nešlo o postavenie mimo hru. Z nášho pohľadu, ako sme sa rozprávali, zrejme ofsajd nebol. Vždy nastáva problém, ak sa do takejto šance dostane obranca, ktorý nie je zvyknutý často zakončovať. Godál už preberal loptu chrbtom k bráne a akoby čakal, že rozhodca zapíska. Bol až v šoku, že môže zakončovať, pre stopéra je to atypický moment. Možno mu mohli spoluhráči zakričať, že je sám. Prihrávka už v tomto prípade bola absolútne nezmyselná,“ zakončil vlastný rozbor situácie pre RTVS Koník. 

Po zápase vyjadril s celým zápasom nespokojnosť aj tréner Nestor El Maestro. „Vo veľa momentoch som svoje mužstvo nepoznával. Nehrali sme dobre, to je jasné. Musíme hrať lepšie, tak ako dnes to nestačí,“ zneli jeho prvé slová po konečnom hvizde. Možno aj tieto jeho slová hráčov Spartaka pozitívne nakopnú do náročného záveru sezóny. Po víťazstvách Dunajskej Stredy a Slovana Bratislava sa síce jeho náskok na čele tabuľky o dva body zmenšil, napriek tomu však ostáva pohodlný sedembodový pred druhým a až jedenásťbodový pred tretím tímom tabuľky. Najbližší zápas odohrá Trnava v sobotu na Pasienkoch proti Slovanu Bratislava.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk