ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Problémový Čmelík sa porúča aj z DAC, sklamaný Rossi: Už stačilo
zdroj: TASR

Problémový Čmelík sa porúča aj z DAC, sklamaný Rossi: Už stačilo

Dni Lukáša Čmelíka v A-tíme Dunajskej Stredy sú zrátané. Povedal to tréner DAC Marco Rossi, ktorého veľmi sklamal prístup bývalého slovenského mládežníckeho reprezentanta k svojim povinnostiam.

„Či už ako hráč, ale aj ako človek musíte rešpektovať ľudí okolo seba, musíte rešpektovať klub, spoluhráčov, trénera a správať sa ako profesionál. Toto u Čmelíka vôbec neplatilo. Desať mesiacov som bol trpezlivý a pokiaľ odtrénoval týždňový cyklus, tak dostal aj šancu v zápase. To, že sa veľakrát neobjavil v základnej zostave hovorí o tom, že nikdy dobre netrénoval. Včera nastúpil za „béčko“ a vládať štyridsať minút v tretej lige, to o niečom svedčí,“ nešetril kritikou na svojho už bývalého zverenca Marco Rossi.

V Taliansku sa hovorí ´pomôž sám sebe, aj pán Boh ti pomôže,´ ale ak on nevedel pomôcť sám sebe, my sme tiež nemohli viac. DAC mu dal veľmi veľa šancí, Rossi ešte viac, ale už stačilo. Pokiaľ budem trénerom v tomto klube, tak tu nebude hrať. Je to smutný príklad talentovaného futbalistu, má 22 rokov, tak ako moja dcéra. Nechcel som uveriť tomu, že svoju kariéru len tak hodí do koša,“ neveriacky pokrútil hlavou taliansky kormidelník.

Lukáš Čmelík prišiel na Žitný ostrov na začiatku prebiehajúcej sezóny. V drese DAC nastúpil na šestnásť ligových zápasov, ale len raz pobudol na ihrisku dlhšie ako 80 minút. Žilinský odchovanec vkročil do seniorského futbalu v rodnom meste. Pre problémy so životosprávou bol v roku 2014 vyradený z mužstva. Hoci dostal od trénera Adriána Guľu aj druhú šancu, nevyužil ju. Žilinský kouč sa na jeho adresu vtedy vyjadril: „Tento chlapec potrebuje pomoc, jeho životospráva je na hrane, možno až za ňou. Dostal opakovane šancu, ale zdá sa, že jeho stav je nemenný.“ Neskôr sa tento výborne rýchlostne pripravený krídelník ponevieral po hosťovaniach, aby sa cez švajčiarsky Sion a poľské Gliwice dostal do DAC. Koniec už poznáme...

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk