Janov zvíťazil nad predposledným Hellasom Verona
zdroj: TASR/AP

Výsledky zápasov 34. kola talianskej Serie A

PONDELOK

Futbalisti FC Janov zvíťazili v pondelňajšom zápase 34. kola Serie A nad Hellasom Verona 3:1.

FC Janov - Hellas Verona 3:1 (1:0)
Góly: 7. Medeiros, 78. Bessa, 90.+3 Pandev - 64. Romulo (z 11m)

zdroj: streamable.com

NEDEĽA

Futbalisti SSC Neapol skresali náskok Juventusu Turín na čele najvyššej talianskej súťaže na jediný bod. V nedeľňajšom šlágri 34. kola triumfovali na štadióne lídra tabuľky a obhajcu majstrovského titulu 1:0 gólom Kalidoua Koulibalyho v 90. minúte. Juventus nazbieral 85 bodov, Neapol 84, do konca ligového ročníka zostávajú štyri zápasy.

Hosťujúci kapitán Marek Hamšík hral do 67. minúty. Ďalší slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral celý duel za Inter Miláno, ktorý uspel na pôde Chieva Verona 2:1. Lazio Rím si poradilo so Sampdoriou Janov 4:0 a na štvrtej priečke má pred Interom naďalej jednobodový náskok.

SOBOTA

Futbalisti AS Rím triumfovali v sobotnom stretnutí 34. kola najvyššej talianskej súťaže na pôde SPAL 2013 Ferrara 3:0. Skóre otvoril v prvom polčase vlastný gól domácich, po prestávke sa presadili Radja Nainggolan aj Patrik Schick. AS figuruje na treťom mieste o tri body pred mestským rivalom Lazio Rím, ktorý má zápas k dobru.

SPAL 2013 Ferrara - AS Rím 0:3 (0:1)
Góly: 33. Vicari (vlastný), 52. Nainggolan, 60. Schick

Sassuolo Calcio - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)
Gól: 41. Politano. ČK: 30. Dabo (Fiorentina) po 2. ŽK

AC Miláno - Benevento Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 29. Iemmello. ČK: 80. Diabate (Benevento) po 2. ŽK

​​Juventus Turín - SSC Neapol 0:1 (0:0)

​Chievo Verona – Inter Miláno 1:2 (0:0)