Pekarík a Duda sa tešia z výhry Herthy, Bénes pri víťazstve Mönchengladbachu
zdroj: TASR

Zápasy 31. kola nemeckej Bundesligy:

NEDEĽA

V nedeľnom stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej súťaže prehral Mainz na ihrisku Augsburgu 0:2 a premárnil šancu odpútať sa od pásma zostupu. Šance na udržanie sa rozplývajú poslednému Kolínu, ktorý remizoval so Schalke 2:2.

FC Augsburg - 1. FSV Mainz 05 2:0 (1:0)
Góly: 29. Gregoritsch, 90.+2 Finnbogason

1. FC Kolín – Schalke 04 2:2 (1:2)

Góly: 26. Bittencourt, 83. Risse – 4. Embolo, 23. Konopľanka

SOBOTA

Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili v sobotňajšom zápase 31. kola najvyššej nemeckej súťaže na pôde Eintrachtu Frankfurt 3:0. V drese hostí odohral slovenský obranca Peter Pekarík celý duel, Ondrej Duda bol na ihrisku do 59. minúty.

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom šlágri 31. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Bayerom Leverkusen 4:0. V priamom súboji o tretie miesto dominovali domáci a priblížili sa na rozdiel jedného bodu k druhému Schalke 04, ktoré však disponuje nedeľňajším zápasom na pôde posledného 1. FC Kolín.

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 0:3 (0:0)
Góly: 57. Selke (z 11 m), 77. Leckie, 90.+1 Esswein. ČK: 79. Hasebe (Frankfurt)
Peter Pekarík
odohral celé stretnutie, Ondrej Duda (obaja Hertha) hral do 59. min

Hamburger SV - SC Freiburg 1:0 (0:0)
Gól: 54. Holtby. ČK: 71. Söyüncü (Freiburg) po 2. ŽK

Hannover 96 - Bayern Mníchov 0:3 (0:0)
Góly: 57. Müller, 73. Lewandovski, 89. Rudy

RB Lipsko - TSG 1899 Hoffenheim 2:5 (0:3)
Góly: 59. Baumann (vlastný), 88. Konate - 14. a 59. Uth, 35. Gnabry, 45. Kadeřábek, 65. Rupp. ČK: 47. Forsberg (Lipsko)

VfB Stuttgart - Werder Brémy 2:0 (1:0)
Góly: 13. Gentner, 90.+1 Özcan

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0 (1:0)
Góly: 55. a 79. Reus, 13. Sancho, 63. Philipp

zdroj: streamable.com

PIATOK

Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola nemeckej Bundesligy na domácej pôde nad Wolfsburgom 3:0. V ich drese nastúpil v 80. minúte slovenský stredopoliar László Bénes.

Borussia Mönchengladbach - Wolfsburg 3:0 (3:0)
Góly: 8. Stindl, 35. Raffael, 44. Kramer