ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan a Trnava budú platiť, El Maestro a Kmotrík zasa vysvetľovať
zdroj: TASR

Slovan a Trnava budú platiť, El Maestro a Kmotrík zasa vysvetľovať

Zápolenia Trnavy so Slovanom Bratislava už tradične patria medzi to najzaujímavejšie, čo slovenský futbal prináša. A to nielen na ihrisku, ale i na tribúnach. Neustále súperenie medzi dvoma odvekými rivalmi so sebou, samozrejme, prináša i občasné výbuchy či prehnané reakcie. Výnimkou neboli ani posledné vzájomné zápasy.

Trnava a Slovan sa v apríli stretli už trikrát, raz v lige, dvakrát v Slovnaft Cup-e. Zatiaľ, čo v dlhodobej súťaži, v ktorej Spartak kráča za prvým titulom po dlhých 45 rokoch, uspeli "andeli" tesne 1:0, v pohári sa zrodili dve remízy 1:1. O postupujúcom do prvomájového finále Slovnaft Cup-u tak rozhodol až rozstrel, ktorý úspešnejšie zvládli "belasí".

Vlnu diskusií spustil po ligovom zápase v "slovenskom Ríme" viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml., ktorý údajne napadol jedného z SBS-károv, pričom na tribúne sa správal vulgárne a dostal sa do slovnej potýčky i s priaznivcami domácich. Disciplinárna komisia SFZ na základe toho predvolala čelného predstaviteľa Slovana na svoje zasadnutie dňa 26. apríla 2018 o 14.20 h v sídle SFZ, píše sa v úradnej správe vydanej dňa 21. apríla.

Na "koberček" pôjde aj tréner Spartaka Nestor El Maestro. Ten sa totiž po vypadnutí zo Slovnaft Cup-u v negatívnom duchu vyjadril na adresu národného pohára, ktorý je podľa jeho slov "nudný a nezaujímavý". Disciplinárka preto začala disciplinárne konanie voči El Maestrovi a žiada ho, aby do 25. apríla 2018 poskytol písomné stanovisko k svojim vyjadreniam.

Na sucho neobídu ani samotné kluby, ktoré budú platiť za správanie sa svojich fanúšikov. Slovan Bratislava musí zaplatiť 2500 eur za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky) počas a po stretnutí domáceho semifinále Slovnaft Cup-u s Trnavou a za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky, vhadzovanie predmetov na hraciu plochu, zapálený šál v sektore hostí, hodenie plastového koša, poškodenie sociálnych zariadení, pokus o prekonanie bezpečnostného oplotenia) počas a po stretnutí v Trnave v rámci 4. kola skupiny o titul nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Rovnakú sumu bude platiť i FC Spartak Trnava, a to za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky) počas a po stretnutí prvého duelu semifinále Slovnaft Cup-u na Pasienkoch proti domácemu Slovanu Bratislava, za hrubé nešportové správanie sa divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, vhadzovanie predmetov na hraciu plochu) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia 4. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Trnavčania okrem toho musia disciplinárke poslať písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu sa divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočnej usporiadateľskej službe (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia s MFK Ružomberok v 5. kole skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Celú úradnú správu SFZ č. 41 zo dňa 21. apríla 2018 si môžete prečítať TU!

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk