Futbalová drzosť a kvalita. Pätnásťročný Mário Baláž z Nitry strelil gól z rozohrávky!
zdroj: youtube.com/FC Nitra

Stredajší dohrávaný zápas 25. kola I. ligy mladšieho dorastu (U16) medzi Nitrou a Michalovcami mal jasný priebeh. Favorizovaní "Corgoni" deklasovali posledný tím tabuľky 7:1. Viac než samotný výsledok ale zaujal luxusný gól, ktorý padol okamžite po rozohratí druhého polčasu.

Michalovčania, ktorí po prvom dejstve prehrávali už 0:3, sa ešte len zoradili na svoje pozície, hlavný rozhodca odštartoval druhý polčas a odrazu už na ukazovateli skóre svietilo 4:0 pre Nitru. Len pätnásťročný stredopoliar Mário Baláž si všimol, že brankár Valer Žofčák nestojí na bránkovej čiare, napriahol a postaral sa o azda najkrajší gól v aktuálnej sezóne dorasteneckej ligy. Pre sebavedomého tínedžera to bol piaty gól v aktuálnej sezóne, no pamätať si ho bude do konca života. Palec hore!