ProFutbal.sk ProFutbal.sk

SFZ reaguje na slová El Maestra: Sme na jednej lodi
zdroj: TASR

SFZ reaguje na slová El Maestra: Sme na jednej lodi

Poriadne vášne rozdúchal kormidelník Trnavy Nestor El Maestro po vypadnutí jeho tímu v semifinále Slovnaft Cup-u s bratislavským Slovanom. Či narážku na nezaujímavosť národného pohára myslel úprimne, alebo to bol z jeho strany len trik na odpútanie pozornosti od prehry, isté je, že jeho slová zarezonovali. Niektorí mladého kouča velebia, mnohí však s jeho názorom nesúhlasia.

„Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme dnes nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní. V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele,“ povedal El Maestro, ktorý to má so svojimi zverencami namierené za ziskom ligového titulu.

Taktika na štýl Josého Mourinha sa ale na Slovensku, zdá sa, nenosí. Sociálne siete boli plne uštipačných reakcií a odkazov na El Maestrove vyjadrenie. Na vzniknutú situáciu napokon reagoval aj Slovenský futbalový zväz, ktorý riadi Slovnaft Cup.

„Toto tvrdenie je podľa nášho názoru neobjektívne. Slovenský futbalový zväz sa za posledné roky snaží túto súťaž zatraktívniť a Slovnaft Cupu dávame v posledných rokoch veľký význam. Máme pozitívne reakcie nielen z klubov, ale aj od slovenskej verejnosti najmä na to, že sme súťaž rozšírili a umožnili sme klubom z nižších súťaží zapojiť sa do nej. Tento krok priniesol to, o čo SFZ išlo – priblížili sme Slovnaft Cup ešte bližšie ľuďom a hlavne sme amatérsky futbal dali dokopy s veľkými klubmi. Fanúšikovia futbalu tak môžu vidieť hrať veľký klub aj v takých mestách, kde ho predtým nevideli. Práve preto si nemyslíme, že je Slovnaft Cup formátom malá a neatraktívna súťaž. Samotná atraktívnosť závisí určite od klubu, ktorý súťaž hrá, pretože ten môže prilákať ďalších ľudí svojou hrou. Snažíme sa spolu s Úniou ligových klubov robiť veci tak, aby sme pritiahli divákov do hľadísk, zlepšujeme infraštruktúru, aby mali fanúšikovia na štadiónoch kultúrnejšie prostredie a myslíme si, že sme na dobrej ceste. Sme na jednej lodi a mali by sme rešpektovať prácu jeden druhého a nie ju znehodnocovať,“ reagoval v oficiálnom vyhlásení generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Ako je známe, vo finále národného pohára si 1. mája v Trnave zmerajú sily Slovan Bratislava a MFK Ružomberok. Víťaz Slovnaft Cup-u automaticky získa miestenku do predkola Európskej ligy.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk