ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lokomotíva s bodom spokojná, Balaja tešil len premiérový zásah
zdroj: facebook/MŠK Žilina

Lokomotíva s bodom spokojná, Balaja tešil len premiérový zásah

V šlágri 24. kola 2. ligy sa v nedeľu predpoludním na žilinskom hlavnom štadióne stretli štvrté žilinské béčko s piatou košickou Lokomotívou. Oba tímy však ťahali negatívne série. Kým domáci z troch zápasov uhrali bod, hostia ani ten. Čakalo sa, ktorý kolektív zlé obdobie pretrhne, ale po remíze 2:2 sa veľmi netešilo ani jedno mužstvo.

Predsa len o niečo viac radosti bolo vidieť na tvárach hostí, ktorí si do metropoly východu odviezli po troch prehrách, z toho dvoch domácich, aspoň bodík. „Po tých zápasoch, ktoré sme odohrali, je na jednej strane spokojnosť. Získali sme konečne bod, strelili sme dva góly na súperovej pôde. Na druhej strane, je škoda, že sme nezískali viac. Za stavu 2:1 pre nás sme mali tutovku na jedenástke, mohlo to byť 3:1. Za stavu 2:2 mala Žilina takisto šance,“ povedal po zápase tréner Košičanov Albert Rusnák.

Loky neprišla brániť

Na druholigové pomery videli diváci pred nedeľným obedom veľmi kvalitný futbalový predkrm. Šancí, aj pekných akcií bolo dosť na oboch stranách. „Som veľmi rád, že môžeme hrať takéto zápasy, takto nejako by mala vyzerať druhá liga. Neprišli sme pod Dubeň brániť, chceli sme hrať odvážne, hoci v našej situácii to nebolo ľahké. Povedal som chalanom, že musíme zdvihnúť hlavy, do Žiliny môžeme prísť iba prekvapiť. S útočným futbalom sa nám to v prvom polčase darilo, v druhom už menej, nedokázali sme tak podržať loptu, ale chalani to odmakali a bodík sme si zaslúžili,“ doplnil Rusnák.

Žilina B - Lokomotíva Košice
foto: facebook/MŠK Žilina

Privolal gól tréner?

Kouč „železničiarov“ volal v minulých kolách po tom, aby jeho tím dal pokojne aj nejaký ten šťastný gól. V Žiline sa mu to splnilo, keď domáci Adam Kopas v 32. minúte hlavičkou prekonal Aleša Mandousa v bráne žilinskej rezervy. „Že by ma niekto vypočul?“ pousmial sa Rusnák a pokračoval: „Vravel som, že musíme zase začať od podlahy, makať, behať, nechať na ihrisku srdiečko a pridá sa aj šťastie. Hovoril som to aj deň pred duelom na rozbore a ako vidieť, mal som pravdu. Bod zvonku nám pomôže, potrebovali sme ho. Videli ste sami na našej hre, že mužstvo nie je v kríze, aj keď o nej všetci hovoria. Sám, ale aj s majiteľom klubu som si to rozanalyzoval, a po tomto zápase si každý urobiť svoj vlastný názor. Odviedli sme kvalitný výkon proti vysokej kvalite Žiliny, ktorá mala viacero hráčov v zostave z áčka,“ zakončil Albert Rusnák.

Žilina B - Lokomotíva Košice
foto: facebook/MŠK Žilina

Bod béčku nestačil

Domácim sa bod z domácej pôdy, samozrejme, málil. Po troch zápasoch bez víťazstva si na súpera doma verili, ale nakoniec sa museli uspokojiť s remízou. „Každý žilinský tím ide do zápasu s tým, že chce získať tri body. Bod nám, vzhľadom na to, ako sa vyvíjal zápas, nestačí. Mali sme určite viac z hry, viac šancí, mali sme loptu viac v moci a boli s ňou nebezpečnejší. Škoda, mali sme dosť šancí na to, aby sme tri body doma uhrali, taký je však futbal. Dostali sme dva góly po našich chybách, jeden z toho sme si strelili sami. Súper hral na protiútoky, nastrelil brvno, mal štandardky, ale my sme mali šancí dosť na to, aby sme zvíťazili o dva-tri góly. Dúfam, že v ďalšom zápase to už tak bude,“ povedal útočník Filip Balaj, ktorý si v 13. minúte otvoril v žilinskom drese strelecký účet pod Dubňom. Róbert Polievka z diaľky vystrelil, brankár loptu iba vyrazil a Balaj nevymýšľal, ale z prvej namieril presne.

Žilina B - Lokomotíva Košice (Balaj)
Radosť žilinskej rezervy po strelení gólu (foto: facebook/MŠK Žilina)

Prvý potešil, verí v ďalšie

„Môj prvý gól sa už pýtal, už som v Žiline dosť dlho na to, aby som potvrdil, že strieľanie gólov je moja práca. Preto som do MŠK prišiel. Dúfam, že toto je ten signál, že už by mi to konečne mohlo začať padať, či už v prvom, alebo druhom tíme. Som za prvý gól veľmi rád, ale dúfam, že čoskoro prídu ďalšie, ktoré budú znamenať aj tri body,“
skonštatoval premiérový strelec v žilinskom drese.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk