Slováci gólovo úradovali v zahraničí, tieto trefy musíte vidieť!
zdroj: dailymotion

Dlho sa hovorí, že Slovensko nedokáže vychovať kvalitného futbalového útočníka. Posledný víkend však tomuto tvrdeniu nedali za pravdu viacerí slovenskí hráči pôsobiaci v zahraničí. Pozrite sa na ich výstavné kúsky.

Miroslav Stoch, Slavia Praha

zdroj: iSport.cz

Ako sme vás už na našom portáli informovali, gólová paráda spoza šestnástky sa po dlhšom čase podarila nášmu niekdajšiemu reprezentantovi Miroslavovi Stochovi. Ten sa ešte v piatok blysol dvomi gólmi do siete slovenského brankára Patrika Le Gianga z Karvinej a po výhre (3:2) posunul pražskú Slaviu bližšie k vedúcej Plzni na päť bodov. Miňo skóroval v druhom zápase tohto roku, predtým ešte v polke marca prispel k remíze 3:3 v pražskom derby so Spartou.

Erik Jendrišek (Xanthi)

V nedeľu sa opäť gólovo prebudil aj tridsaťjedenročný útočník Erik Jendrišek. V domácom zápase jeho Xanthi proti tímu Giannina bol ústrednou postavou, keď zaznamenal dva góly pri víťazstve rozdielom triedy (3:0). Predovšetkým jeho prvá trefa v 56. minúte, ktorou zvyšoval stav stretnutia, nadchla nielen divákov gréckej Superligy, ale obletela svet. Naposledy sa Jendrišek presadil v polovici januára, kedy rovnako dvomi gólmi pomohol k domácej výhre nad Platanias (3:2). Dokopy vsietil v aktuálnom ročníku už desať gólov, čím zaokrúhlil svoje góly v profesionálnej kariére na číslo 100.

Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta)

Hoci ani jeden z týchto dvoch mužov nefiguruje vo výbere Jána Kozáka, svoju česť reprezentanta v sobotu zachraňoval aj Michal Ďuriš. Ten v drese cyperskej Famagusty reagoval už v 15. sekunde druhého dejstva na nepriaznivý stav, ktorý v nadstavenom čase prvého polčasu zapríčinil hosťujúci strelec Mojsov. Dvadsaťdeväťročný Ďuriš prestúpil do Anorthosisu v zime, jedenásťkrát nastúpil v základnej zostave, skóroval až v siedmich zápasoch. Dovedna má v novom pôsobisku na konte už úctyhodných jedenásť presných zásahov.