Záchranársky súboj medzi West Hamom a Stoke s nerozhodným skóre

Výsledky stretnutí 34. kola Premier League:

West Ham United - Stoke City 1:1 (0:0)
Góly: 90. Carroll - 79. Crouch

zdroj: streamable.com

NEDEĽA

Manchester 15. apríla (TASR) - Futbalisti Manchestru City získali piatykrát v histórii anglický majstrovský titul. V nedeľu im ho doprial mestský rival Manchester United, ktorý na Old Trafford prehral v 34. kole s posledným West Bromwich Albion 0:1. Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu vyhrali už v sobotu na Wembley nad Tottenhamom Hotspur 3:1 a o deň neskôr vystúpili na anglický trón opäť po sezónach 1936/1937, 1967/1968, 2011/2012 a 2013/2014. Päť kôl pred koncom PL majú pred "červenými diablami" nedostihnuteľný 16-bodový náskok.

WBA bojoval o zachovanie prvoligovej príslušnosti, v prípade prehry by už mal zostup istý. Výber portugalského trénera Joseho Mourinha mal síce prevahu, ale v druhom polčase mu prehru pripravil presný zásah hosťujúceho útočníka Jaya Rodrigueza.

Citizens na tróne pre šampióna menia londýnsku Chelsea. Po príchode nových arabských majiteľov v roku 2008 vyhrali už siedmu trofej, okrem ligových titulov aj FA Cup, dva Ligové poháre a Community Shield. Pre 47-ročného Guardiolu je to už celkovo 24. trofej, s FC Barcelona vyhral tri ligové tituly v La Lige aj dvakrát Ligu majstrov, s Bayernom získal trikrát nemecký titul.

"Sme majstri!!! Je to skvelý pocit. Som šťastný, že si s našimi fantastickými fanúšikmi môžeme užiť ďalšiu trofej,"
vyjadril sa na sociálnej sieti kapitán ManCity Vincent Kompany.

"Citizens" získali titul opäť po štyroch rokoch, pre Guardiolu je prvý. S klubom už vyhral v tejto sezóne Ligový pohár, keď vo finále pokorili jeho hráči vo februári Arsenal Londýn 3:0. Zisk titulu 5 kôl pred koncom je vyrovnanie anglického rekordu, tak skoro to dokázali iba hráči Manchestru United (1907/2008 a 2000/2001), resp. Evertonu (1984/1985).

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili doma nad Arsenalom Londýn 2:1. Za domáci tím odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

V St. James' Parku išli "gunners" do vedenia už v 14. minúte, keď na center Pierre-Emericka Aubameyanga zblízka dorážkou dobre zareagoval Alexandre Lacazette a Dúbravka nemal šancu zasiahnuť.

"Straky" vyrovnali ešte pred polhodinou, keď si španielsky útočník Ayoze Perez dobre nabehol do šestnástky na center a strelou na bližšiu tyč prekonal Petra Čecha. Newcastle v druhom polčase udrel gólovo druhýkrát v 68. minúte, keď Čech nemal nárok na razantnú strelu Matta Ritchieho.

Newcastle je v tabuľke na 10. mieste so 41 bodmi a záchranu má prakticky vo vrecku. Arsenal je šiesty s 54 bodmi.

Manchester United - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól: 73. Rodriguez

Newcastle United - Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 29. Perez, 68. Ritchie - 14. Lacazette
M. Dúbravka
(Newcastle) odchytal celý zápas

SOBOTA

Futbalisti Southamptonu prehrali v sobotnom zápase 34. kola najvyššej anglickej súťaže s Chelsea Londýn 2:3. Domáci tím bojujúci o udržanie sa v Premier League viedol nad "The Blues" už 2:0, ale úradujúci majster po dvoch góloch Girouda a jednom Hazarda otočil skóre a zo St. Mary's Stadium si vezie všetky tri body.

V súboji tímov ohrozených zostupom zdolal londýnsky Crystal Palace nováčika Brighton & Hove Albion 3:2. V Selhurst Parku sa rozhodlo všetko už v prvom dejstve, keď už v 24. minúte viedli domáci 3:1 a hostia stihli ešte do polčasovej prestávky skorigovať výsledok.

Liverpool si poradil na Anfield Road s AFC Bournemouth 3:0. Domáci viedli od 9. minúty, keď hlavičku Sadia Maného ešte brankár Asmir Begovič stihol vyraziť pred seba, no na dorážku senegalského útočníka bol už prikrátky. V 69. minúte zvýšil na 2:0 Mohamed Salah, ktorý hlavou preloboval bosnianskeho gólmana a v 90. minúte pridal tretí gól "The Reds" Roberto Firmino.

Southampton - Chelsea Londýn 2:3 (1:0)
Góly: 21. Tadič, 60. Bednarek - 70. a 78. Giroud, 75. Hazard

FC Burnley - Leicester City 2:1 (2:0)
Góly: 6. Wood, 9. Long

Crystal Palace - Brighton & Hove Albion 3:2 (3:2)
Góly: 5. a 24. Zaha, 14. Tomkins - 18. Murray, 34. Izquierdo

Huddersfield Town - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Ince