ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Liptovskom Mikuláši už čoskoro odštartuje výstavba štadióna
zdroj: mfktatran.sk

V Liptovskom Mikuláši už čoskoro odštartuje výstavba štadióna

Sú opäť o krok bližšie. Už v dohľadnej dobe by futbalisti Liptovského Mikuláša mohli hrávať svoje domáce zápasy na zrekonštruovanom a zmodernizovanom štadióne.

Ako Liptáci informovali na svojom webe, na zasadnutí MsZ bol definitívne urobený posledný legislatívno-právny krok, keď zastupiteľstvo odobrilo a schválilo posledné znenie spoločenskej zmluvy medzi Mestom a klubom. "Súčasne bola poslancami schválená aj zmluva medzi Slovenským futbalovým zväzom a obchodnou spoločnosťou MSZ, s.r.o., ktorá bude uvedený projekt realizovať," prezradil prezident klubu MFK Tatran Milan Mikušiak, ktorý sa osobne zúčastnil zasadnutia MsZ a poslancom v diskusii objasnil spôsob financovania projektu.

"Je dobré, že tieto dva dokumenty poslanci schválili. Vďaka tomu sa umožnilo pokračovať v nastolenom tempe celej realizácie projektu. Už v najbližších dňoch bude pripravená projektová dokumentácia, zaháji sa proces stavebného konania a bude vyhlásené verejné obstarávanie. Po vykonaní týchto krokov by sa mala začať výstavba štadióna. Ako rýchlo sa nám ich podarí zrealizovať, o tom budeme opätovne informovať," dodal Mikušiak.

Liptovský Mikuláš momentálne pôsobí v druhej najvyššej súťaži. Aktuálna sezóna mu nevychádza podľa predstáv, v priebežnom poradí okupuje jedenáste miesto a len dva body ho delia od pásma zostupu. V sobotu 14. apríla sa Liptáci predstavia na pôde tretej Skalice.

Najnovšie z klubu: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk