ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tesákovi sa návrat domov vyplatil, s Pohroním chce hrať o špicu tabuľky
zdroj: fkpohronie.sk

Tesákovi sa návrat domov vyplatil, s Pohroním chce hrať o špicu tabuľky

V zime sa stal najväčšou posilou Pohronia, a tiež jednou z najväčších osobností v druhej lige. Ľavý obranca Lukáš Tesák (33) sa po rokoch strávených v zahraničí rozhodol vrátiť do rodného Žiaru nad Hronom. Príchod štvornásobného slovenského reprezentanta ešte viac nabudil mužstvo trénera Milana Nemca, ktoré s Tesákom v zostave ešte ani raz nenašlo premožiteľa. Bývalý hráč Senice, Prešova, Zorye Luhansk, Torpeda Moskva, Arsenalu Tula, Kairatu či Gomelu sa pre ProFutbal.sk rozhovoril o návrate do rodnej vlasti, kvalite svojho tímu a budúcich cieľoch.

V stredajšom dohrávanom zápase ste zdolali Zvolen rozdielom triedy a v tabuľke ste sa vyšvihli už na šiestu priečku. Čo rozhodlo?
Lukáš Tesák:
"Nebol to jednoduchý zápas. Oba tímy mali nôž na krku, veď hráme o záchranu, čo nie je nič jednoduché. Súper bol nepríjemný, no bolo to hlavne o nás a o našich hlavách. V prvom polčase sme hrali strašne pomaly, chýbal tomu väčší pohyb. Po zmene strán sme pridali, dali sme šťastný, no krásny prvý gól, čo nám pomohlo. Uvoľnili sme sa, začali sme sa hýbať a nakoniec sme pridali ešte ďalšie dva góly."

Lukáš Tesák
Lukáš Tesák sa po rokoch strávených v zahraničí v zime vrátil domov. Zatiaľ neľutuje (fkpohronie.sk)

Ako si vysvetľujete ten nevýrazný výkon do prvého streleného gólu?
"Za bezgólového stavu Zvolen nemal čo stratiť. Treba si uvedomiť, že v tejto lige je každý jeden súper veľmi nepríjemný. Máme síce výborné mužstvo, no je v ňom veľa mladých hráčov. Vo futbale často rozhodujú hlavy. Trochu nás brzdí fakt, že stále bojujeme o záchranu, ešte o ničom nie je rozhodnuté. Nedokážeme sa s tým vysporiadať, čo je najväčší problém. Zatiaľ sa nám však darí. Samozrejme, mohlo by to byť ešte o niečo lepšie, ale zároveň i horšie, takže sme spokojní. Už sa tešíme na ďalší zápas."   

Poznáme vás ako ľavého beka, prípadne krajného záložníka, proti Zvolenu ste však nastúpili ako pravý obranca. Nerobilo vám to problém?
"Bolo to vynútené, keďže Marek Pittner má problémy so svalom. Celý život hrávam na ľavej strane, teraz som sa ocitol na opačnej a bolo to trošku vidieť. Osobne nie som spokojný s výkonom, ktorý som v tomto stretnutí podal, ale vyhrali sme a to je najdôležitejšie."

Ako po návrate domov hodnotíte úroveň druhej ligy?
"Má svoju kvalitu. Myslím si, že momentálne sú najväčším problémom terény po zime. Aj u nás sa síce robí, čo sa dá, ihrisko vyzerá opticky dobre a na dané ročné obdobie je vo výbornom stave, no lopta nám skáče. Niekedy je ťažké kombinovať a súperi dnes už vedia dobre brániť, dostupovať. Celkovo je však súťaž zaujímavá, veľa mužstiev sa bije o postup i o záchranu. Verím, že úroveň bude naďalej stúpať, a že i my budeme potvrdzovať, že náš káder má na to, aby hral o špicu v druhej lige."

FK Pohronie radosť
Radosť futbalistov FK Pohronie po strelenom góle (fkpohronie.sk)

Na jar ťaháte už šesťzápasovú šnúru bez prehry, dokedy potrvá vaša neporaziteľnosť?
"V aktuálnej situácii je každý bod zlatý. Nevidím dôvod, prečo by sme mali na jar prehrať. Ťaháme dobrú sériu, ktorú verím, v sobotu v Novom Meste natiahneme. Musíme sa pripraviť najlepšie ako vieme a odovzdať to na ihrisku. Je super, že proti Zvolenu sme strelili tri góly, v koncovke sa nám totiž až tak nedarí. Ak by sme dávali viac gólov, mali by sme na konte ešte viac bodov. Dúfam, že v ďalších stretnutiach nadviažeme na stredajší druhopolčasový výkon."

Viacero zápasov sa kvôli zlému počasiu a nespôsobilým terénom muselo v úvode jari prekladať. Neprekáža vám nahustený program?
"S tým nič nenarobíme. Je pravda, že takto sily skôr ubúdajú, no na druhej strane, je vždy lepšie hrať zápasy ako trénovať. Potrebujeme dobre zregenerovať a pripraviť sa na ďalšieho súpera. Čaká nás ešte sedem zápasov, stále je o čo hrať. Všetko máme vo vlastných rukách, dúfam, že to zvládneme."

Plánujete v FK Pohronie zostať dlhšiu dobu?
"Zmluvu som podpísal na rok, tak uvidíme. Možné je všetko. Najdôležitejšie je, aby mi slúžilo zdravie. Zatiaľ som tu spokojný, káder je výborný, pracuje sa dobre, tréneri rozumejú svojmu remeslu. Som rád, že je to tak, ako to je."

Lukáš Tesák
Tridsaťtriročný krajný bek je jednou z najväčších osobností v druhej lige (fkpohronie.sk)

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk