ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fortuna liga sa opäť vracia do Myjavy, Trenčín nebude môcť hrať doma
zdroj: facebook/Spartak Myjava

Fortuna liga sa opäť vracia do Myjavy, Trenčín nebude môcť hrať doma

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže AS Trenčín sa pre výstavbu nového štadióna bude musieť od začiatku budúcej sezóny dočasne presunúť a odohrať svoje domáce zápasy na alternatívnom štadióne, klub sa už dohodol so štvrtoligistom z Myjavy. Do úvahy spadal aj vzdialenostne bližší štadión v Dubnici, ten však nevyhovuje z pohľadu osvetlenia a chýbajúceho vyhrievania hracej plochy.

Výstavba dlhoočakávaného nového futbalového stánku na Sihoti sa dostáva z prípravnej fázy do etapy samotnej stavby. Vzhľadom na zvýšený stavebný ruch pri výstavbe novej hlavnej tribúny tak muselo prísť rozhodnutie o dočasnom odchode zo súčasného štadióna. „Na základe odporúčania Únie ligových klubov ako aj predbežnými rokovaniam s dodávateľmi stavby nebude môcť náš klub využívať štadión na Sihoti v zápasovom režime. Stane sa tak prevažne z bezpečnostného hľadiska,“ píše sa vo vyhlásení na oficiálnom webe AS Trenčín. Sťahovanie na kopanice sa pripravuje od začiatku nového fortunaligového ročníka.

Štadión na Myjave je obľúbenou destináciou fortunaligistov, domov tu v aktuálnom ročníku našiel bratislavský Slovan (problémy s vykurovaním trávnika) i Nitra (rekonštrukcia štadióna a aktuálna vyťaženosť štadióna v Zlatých Moravciach). V prípade Trenčína však ide o dlhodobejší presun, s vedením Spartaka Myjava sa dohodli na polročnom prenájme. Optimistický variant znie, že nová tribúna bude stáť v druhej polovici budúceho ročníka. Vtedy by sa chcel Trenčín vrátiť naspäť domov. O podrobnostiach týkajúcich sa permanentiek, cien vstupeniek, prípadnej dopravy a ďalších záležitostí týkajúcich sa domácich zápasov na štadióne v Myjave bude klub postupne informovať.

„Ak by klub mal zotrvať na súčasnom štadióne, musel by tomu byť prispôsobený nielen stavebný režim ale aj ďalšie podmienky licenčného systému, ktoré by stáli veľa zbytočne vynaložených finančných prostriedkov. V dnešnej fáze je pre nás najdôležitejšie sústrediť všetky sily na výstavbu a financovanie aktuálne aj tak posunutého dokončenia výstavby novej arény. Na základe dnes platných predpisov klub nemá reálnu možnosť zabezpečiť všetky platné bezpečnostné pravidlá a dodržanie súčasných licenčných podmienok Slovenského futbalového zväzu týkajúce sa zápasového režimu na štadióne na Sihoti,“ píše klub s dovetkom, že tréningový proces mužstva bude prebiehať v neďalekej This is my sen Academy.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk