ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neuer začal po pol roku opäť trénovať. V deň svojich 32. narodenín
zdroj: facebook/FC Bayern München

Neuer začal po pol roku opäť trénovať. V deň svojich 32. narodenín

Brankár mníchovského Bayernu Manuel Neuer absolvoval v utorok prvý tréning po polročnej prestávke zapríčinenej zranením. Dlhoročný nemecký futbalový reprezentant pauzoval od septembra, keď si privodil vlásočnicovú zlomeninu kostičky v ľavej nohe.

Vyšetrenie magnetickou rezonanciou už minulý týždeň potvrdilo, že sa kosť úplne zahojila a Neuer je pripravený vrátiť sa do tréningového procesu. Podľa nemeckých médií absolvoval v utorok, presne v deň svojich 32. narodenín, pod vedením kondičného trénera Thomasa Wilhelmiho v tréningovom centre Bayernu bežecký tréning pozostávajúci z dvoch desaťminútových jednotiek. Podľa Neuera však ešte chvíľu potrvá, kým sa bude môcť postaviť medzi žrde v súťažnom zápase. "Návrat do zostavy ešte v tejto sezóne je realistický. Zatiaľ sa ale nedá hovoriť o konkrétnom dátume. Neviem vám ho povedať ja, ani žiadny lekár a ani žiadny kondičný tréner," uviedol kapitán Bayernu a majster sveta z roku 2014 podľa portálu sport1.de.   

Kouč nemeckej reprezentácie Joachim Löw dúfa, že sa Neuer stihne do MS v Rusku (14. júna - 15. júla) dostať do potrebnej formy. "Predbežnú nomináciu oznámi tréner 15. mája, dovtedy bude mať Neuer čas, aby dokázal svoju spôsobilosť," povedal manažér národného tímu Oliver Bierhoff.

Manuel Neuer na jeseň minulého roka

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk