ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ultras Spartaka Trnava sú späť, zo severnej tribúny vytvoria "megakotel"
zdroj: Facebook/Ultras Spartak Trnava

Ultras Spartaka Trnava sú späť, zo severnej tribúny vytvoria "megakotel"

O absencii skupiny Ultras Spartak na domácich zápasoch Trnavy sa toho za posledný rok a pol popísalo viac než dosť. Niektorým tradiční fanúšikovia na severnej tribúne štadióna chýbali, iným nie. V aktuálnej sezóne povzbudzovali skalní "andelov" len na ihriskách súperov. To je však už minulosť.

Jedna z najväčších fanúšikovských skupín na Slovensku hlási návrat na tribúny. Ultras Spartak pred vyše rokom spísali desatoro, ktoré zaslali priamo vedeniu klubu. Čelní predstavitelia červeno-čiernych sa síce do debaty s fanúšikmi nepustili, no priaznivci podľa svojich slov veria, že týmto krokom dosiahli presne to, čo bol ich primárny cieľ. Aj vďaka tomu je podľa nich dnes Trnava na čele Fortuna ligy a kráča za vysneným titulom.

Futbalisti Spartaka sa v rozhovoroch neraz vyjadrili, že im hlasitá podpora na domácich zápasoch chýba. Vo zvyšných štyroch domácich dueloch si ju teda budú môcť vychutnať do sýtosti. O to viac, že návrat Ultras je naplánovaný na domáci zápas 4. kola nadstavbovej časti proti Slovanu Bratislava (7. apríl).

zdroj: Facebook/Ultras Spartak Trnava

Prinášame vám oficiálne vyjadrenie Ultras Spartak Trnava k návratu na severnú tribúnu (bez redakčných úprav):

"NÁVRAT „50ky“ alebo ULTRAS SPARTAK sú späť

Je to už rok a pol, kedy si aj tí poslední, ktorí stále verili a fandili napriek všetkým tým rokom sklamaní, povedali: „Dosť, už stačilo!“
Stačilo amatérizmu, stačilo degradácie značky Spartak, stačilo zneužívania klubu na svoj vlastný prospech. 

Vtedy sme sa rozhodli skončiť s aktínym fandením na domácich zápasoch a vyslali klubu jasný signál, že po niekoľkoročnom odlive tisíciek fanúšikov pretiekol pohár trpezlivosti už aj nám a nemienime ďalej robiť „komparz“ režimu, ktorý za posledných 25 rokov dokázal... NIČ.

Spísali sme isté body – požiadavky nazvané DESATORO – ktoré sme zaslali oficiálne na vedenie klubu, na majiteľa. S cieľom presne pomenovať, čo nám vadí a so snahou konečne pohnúť veci správnym smerom. Vtedy sa opäť naplno ozval „štandardný režim“, ktorý zas raz všetkým ukázal, že im vôbec nejde o klub a už vôbec nie o fanúšikov. Nemieni sa o takých veciach vôbec ani baviť.

Ultras Spartaka Trnava
Ultras Spartaka Trnava dokážu okrem hlasitého povzbudzovania zaujať i atraktívnymi choreografiami (foto: Facebook/Ultras Spartak Trnava)

Napriek tomu, aj keď si to nikto z vedenia a možno ani z množstva fanúšikov neprizná a neuvedomuje, sme práve týmto krokom dosiahli presne to, čo bol náš primárny cieľ. Dotlačiť klub k tomu, aby Trnava bola v lige tam, kde patrí. Prvá. A veríme, že aj majstrovská. 

Práve preto sme sa tento týždeň stretli v širšom kruhu a rozobrali si aktuálnu situáciu. Jednomyseľne sme dospeli k názoru, že sme vyhrali. Dokázali sme našim postojom dotlačiť vedenie k tomu, aby bol konečne v Trnave stabilný káder, tréner, ktorý vie, čo robí. Aby bol A-tím finančne stabilizovaný a venoval sa naplno futbalu a nie meškajúcim výplatám. Aby sme mali po 46 rokoch reálnu šancu konečne získať to, na čo desiatky rokov čakajú tisícky Spartakovcov – TITUL. 

Preto sme sa, po vypočutí si všetkých názorov a argumentov z rôznych skupín, rozhodli hlasovať o návrate na tribúny. A drvivou väčšinou sme sa dohodli, že ÁNO. Vrátime na štadión – na sever - KOTEL hodný mena ULTRAS SPARTAK. A s ním sa vrátia všetky skupiny aj so svojimi vlajkami. 

Nie je to krok „fanúšika úspechu“. Je to vyjadrenie našej podpory hráčom a trénerovi, naša snaha im pomôcť dotiahnuť túto sezónu do konca, do úspešného konca. Hlavne to je ale naša úcta k tým, ktorí na Spartak chodia desaťročia. Ktorí dekády čakajú na to, čo zažili možno ešte ako deti. Alebo to poznajú len z počutia a každým rokom dúfajú v to, čo zažili ich otcovia a starí otcovia. 

Títo ľudia su tí hlavní a jediní, ktorí si skutočne zaslúžia užiť koniec tejto sezóny so všetkým, čo k tomu patrí. Vrátane povestnej „trnafskej“ atmosféry. A MY TO PRE VÁS UROBÍME!!! UROBÍME TO PRE VÁS A PRE SLÁVU SPARTAKA!!!

Trnava radosť
Futbalisti Trnavy sú v aktuálnej sezóne na najlepšej ceste získať vysnený ligový titul (foto: TASR)

Preto týmto vyzývame všetkých, starých, mladých, nielen tých, čo nechodia chvíľkovo, ale aj tých, čo nechodia dlhodobo – pridajte sa k nám a príďte. Ukážme spolu, že to nie je 50 nespokojencov, či „tajrtlíkov“, ale tisíce ľudí čakajúcich na úspech. Spoločne urobme ten posledný krok k tomu, aby sme súčasný tým dohnali našimi hlasivkami k úspešnému vrcholu sezóny. K vrcholu, ktorý nám ukradli v 97-om roku. 

Od najbližšieho domáceho zápasu, až do konca sezóny, bude SEVERNÁ TRIBÚNA jeden veľký MEGAKOTEL. A atmosféra bude taká, akú si SPARTAK zaslúži.

V žiadnom prípade to však neznamená, že je nejaká hrubá čiara. Nie je. Naše požiadavky na profesionálne fungovanie klubu zostávajú naďalej v platnosti. A TOMUTO VEDENIU NEVERÍME! A rovnako, tak ako doteraz, trváme na svojom postoji a názoroch, že tento klub potrebuje zmenu! A potrebuje komplexnú zmenu. A budeme na to aj naďalej poukazovať. Verejne. Pred zrakmi všetkých. Až kým neuvidíme jasnú víziu, čo ďalej. Čo mieni klub robiť do budúcna. Aké má plány, predstavy, aké kroky plánuje, aby konečne raz a navždy skončil tento „štandardný režim“. 

ULTRASSPARTAK & BILI ANDELI,o.z."

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk